کارمندان کاخ سفید از سه هفته قبل کرونایی بودند

فارس نوشت: روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که تست کرونای دو تن از کارکنان مقیم کاخ سفید از سه هفته قبل مثبت بوده است.

 روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز گزارش کرد که تست کرونای دو نفر از کارکنان مقیم کاخ سفید که با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا یا همسر وی «ملانیا ترامپ» ارتباط مستقیم نداشتند، حدود سه هفته قبل مثبت شده بود.

پس از آنکه جمعه هفته گذشته، تست کرونای ترامپ و همسرش مثبت اعلام شد، نیویورک‌تایمز به نقل از منابع آگاه، گزارشی را درباره تست مثبت کرونای کارکنان مقیم کاخ سفید تهیه کرد.

علی‌رغم آنکه ترامپ روز جمعه از ابتلای خود و همسرش به کرونا خبر داد اما نیویورک‌تایمز گزارش کرد که موارد مثبت ابتلا به کرونا در میان کارکنان مقیم کاخ سفید، سؤالاتی را درباره چگونگی و زمانی که احتمالاً رئیس‌جمهور در معرض ویروس «کووید-۱۹» قرار گرفته، مطرح می‌کند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، «جود دیر» سخنگوی کاخ سفید  در پاسخ به سؤالی درباره موارد مثبت ابتلا به کرونا در میان دو تن از کارکنان مقیم کاخ سفید گفت: «کاخ سفید در خصوص اطلاعات سلامت فردی کارکنان خود اظهارنظر نمی‌کند اما هرگونه موارد مثبت ابتلا را جدی می‌گیرد و برنامه‌ها و رویه‌های گسترده‌ای را برای جلوگیری از شیوع بیشتر (کرونا در کاخ سفید) در نظر گرفته است».

وی درباره طرح های کاخ سفید برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در این محل گفت: «ردیابی کامل تماس‌ها (با افراد آلوده به کرونا) مطابق با دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری فدرال (CSC) شامل برنامه‌ها می‌شود و اطلاعیه‌ها و توصیه‌های مناسبی ارائه می‌شود».

ترامپ روز جمعه اعلام کرد که تست کرونای وی مثبت بوده است و اواخر همان روز به وقت محلی به بیمارستان نظامی والتر رید منتقل شد و در جددیترین به روزرسانی‌ها از وضعیت سلامت وی، گزارش شده است که در صورت ادامه روند بهبودی،‌فردا احتمالاً از بیمارستان مرخص می‌شود.

طبق این گزارش، شماری از اعضای جمهوری خواه دولت ترامپ نیز پس از اعلام این خبر، اعلام کردند که تست کرونای آنها نیز مثبت بوده است.

311311

کد خبر 1439875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =