پیش‌بینی هواشناسی: وزش باد در بیشتر نقاط ایران ادامه خواهد داشت

میزان نوشت: یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی کشور گفت: امروز صبح در بیشتر مناطق کشور دمای هوا نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته‌است، به طوری که طی امروز دمای شهر قوچان به ۸ درجه زیر صفر رسید و فریمان و فاروج هم دمای هوای ۳ درجه زیر صفر را داشتند.

وی ضمن اشاره به اینکه طی امروز در مرکز و نوار شرقی کشور با کاهش دما روبه رو هستیم، ادامه داد: در این مناطق همچنین انتظار وزش‌های بادهای شدید که می‌تواند خیزش گردوخاک را به همراه داشته باشد، را داریم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ارتفاعات کرمان رگبارهای پراکنده باران رخ می‌دهد، اظهار کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه وزش باد در این مناطق تداوم دارد و از روز سه‌شنبه تا آخر هفته آیند روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی افزود: در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی تا آخر هفته پدیده خاصی رخ نمی‌دهد و آسمانی صاف داریم و همچنین با روند افزایش تدریجی دما مواجه هستیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و گاهی وزش باد در آن رخ می‌دهد و بشینه دمای آن به ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و تا آخر هفته برای این شهر پدیده خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

۲۳۵۲۳۲


 
کد خبر 1441750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =