رشد ۳۰ برابری هدفگذاری نهضت ساخت داخل در چهارمحال و بختیاری

نهضت ساخت داخل در چهارمحال و بختیاری۳۰برابر برنامه هدفگذاری امسال محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی صمت استان، معاون امور صنایع سازمان صنعت،معدن وتجارت چهارمحال و بختیاری با تبریک این موفقیت گفت: هدفگذاری استان در طرح تعمیق و توسعه نهضت ساخت داخل با استفاده از ظرفیتهای موجود وسرمایه گذاری جدید، هشت میلیون دلار بوده که خوشبختانه در نیمه نخست امسال ۳۰ برابر این هدفگذاری محقق شده است.
محمد کاظم منزوی با اشاره به صرفه جویی ارزی ۲۳۵ میلیون دلاری حاصل از اجرای طرح تعمیق و توسعه نهضت ساخت داخل در چهارمحال و بختیاری گفت:۲۱۱ کالای وارداتی به کشور شناسایی و پس از اعلام به استانها ۲۴ مورد آن در واحد های صنعتی این استان تولید شد.
وی گفت:ساخت داخل در رونق صنعت، رونق دانشگاه و مراکزعلمی کشور،خودکفایی، قطع وابستگی، جلوگیری از خروج ارز و و بسیاری از متغیرهای کلان اقتصادی و توسعه ای تاثیر بسزایی دارد.
منزوی تصریح کرد: امسال برنامه های اجرایی نهضت ساخت داخل با اولویت زمانبندی، راهبری، سیاستگذاری و نظارتی به استانها ابلاغ و قانون ساخت داخل به صنعتگران، انجمن ها و تشکل ها و بخش های مرتبط معرفی شد تا زمینه بهره برداری حداکثری از ظرفیت های داخلی بیش از پیش فراهم شود.
محمدکاظم افزود: در این طرح هر کجا که ظرفیت و زمینه ساخت داخل کالایی وجود دارد، اما شاهد واردات مشابه خارجی هستیم؛ با اعمال این قانون از واردات آن کالا جلوگیری می شود.
وی تصریح کرد: در این طرح از سوی دیگر با شناسایی ظرفیتهای موجود، نسبت به فعال سازی آنها در جهت افزایش تولید و یا تعمیق ساخت داخل اقلام و نیازهای اصلی اقدام شده است.

46

کد خبر 1441769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =