اخاذی از شهروندان با ترفند برنده شدن در قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با ترفند برنده شدن در قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراه از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: بیست و یکم تیرماه خانمی ساکن غرب تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، شخصی ناشناس با تماس با وی خود را نماینده یکی از اپراتورهای تلفن همراه معرفی کرده است و اعلام کرد که من برنده کاربران خوش حساب قرعه کشی برنامه زنده رادیویی شده‌ام و متعاقب آن مبلغ ۴۶۰ میلیون ریال از حساب‌های بانکی ام سرقت کرده‌اند.

وی توضیح داد: بلافاصله موضوع در دستور کار افسران سایبری پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و با تلاش‌های شبانه روزی مهندسان، رد پای متهم در فضای مجازی شناسایی شد.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی شد، افزود: در بررسی‌های پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و با هماهنگی‌های پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

وی افزود: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار کرد، با ایجاد فضایی شبیه استودیو برنامه‌های زنده صدا و در حال پخش رادیویی، با ترفندهای مختلف در ذهن افراد قربانی خود نفوذ کرده و با مهندسی اجتماعی آن‌ها را به پای دستگاه خودپرداز می‌کشاندم سپس برای واریز مبلغ اهدایی و جایزه با وارد کردن اطلاعات بانکی افراد در قدم بعدی وجوه کارت بانکی شان را سرقت می‌کردم و بلافاصله مبالغ سرقت شده از حساب‌ها را برداشت می‌کردم.

رئیس پلیس فتا پایتخت در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: در کلاهبرداری‌های تلفنی افراد با عناوین مختلف در دام مجرمان می‌افتند، اما در نهایت به یک شکل صورت می‌گیرد و آن هم ترغیب کردن مالباخته جهت مراجعه به نزدیکترین دستگاه خود پرداز و تن دادن به خواسته‌های کلاهبرداران سایبری است؛ لذا به تبلیغات و تماس‌های مشکوک وسوسه انگیز نباید توجه کرد و جهت گرفتن جایزه نیازی به درج اطلاعات حساب‌های بانکی شامل رمز اول و دوم و سایر اطلاعات کارت نیست و در صورت مواجهه با این گونه تماس‌ها بدانید که موضوع خوش حسابی و برنده شدن جعلی بوده و موضوع را از طریق سایت اینترنتی فتا ناجا به آدرس اطلاع رسانی کنید.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1441977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =