حسین الله​کرم در جمع دانشجویان معترض به تحولات خونین در بحرین، نسبت به دیدگاه انحرافی در دولت در خصوص ریشه تحولات منطقه موضع​گیری کرد.

به گزارش خبرآنلاین، دانشجویان دانشگاه​های علوم پزشکی تهران از مقابل مسجد دانشگاه تهران تا سر در این دانشگاه تجمعی را در اعتراض به جنایات آل سعود در بحرین و سکوت دیگر کشورهای در قبال این اتفاقات برگزار کردند و در پایان بیانیه​ای را قرائت کردند.

دانشجویان در این بیانیه تاکید کردند: ما دانشجویان دانشگاه​های تهران اعلام می​داریم آماده هرگونه جهاد به اذن ولی عزیزمان حضرت امام خامنه ای هستیم و اعلام می کنیم جان ناقابلمان را تقدیم به بیداری اسلامی خواهیم کرد و تصریح می​کنیم که دانشجویان مخصوصا دانشجویان علوم پزشکی و پرستاری دانشگاه​های تهران - شاهد - شهید بهشتی و علوم بهزیستی و توانبخشی هرگونه آمادگی برای اعزام به کشورهای منطقه خاورمیانه و خاصه بحرین را داریم.

از سوی دیگر حسین الله کرم استاد دانشگاه و فعال سیاسی در جمع دانشجویان به جنایات آل سعود در بحرین اشاره کرد و افزود: سعودی​های متجاوز با ربودن بیش از 50 تن بحرینی آنها را به مکان​های نامعلومی انتقال دادند و اکنون باید این سخن را به زبان بیاوریم که دیگر وقت سکوت نیست و باید نسبت به تجاوزهای حکومت های آل سعود و آل خلیفه واکنش نشان دهیم.

به گزارش مهر، وی با اشاره به دیدگاه​های مختلف نسبت به تحولات منطقه گفت: در خصوص ریشه​های قیام های اخیر در خاورمیانه تحلیل های مختلفی وجود دارد . اولین تحلیل این است که تحولات اجتماعی در منطقه را ناشی از انقلاب اسلامی و استقامت نظام جمهوری اسلامی در طول 30 سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: دیدگاهی نیز توسط جریان انحرافی در دولت وجود دارد که معتقد است تحولات منطقه توسط غرب و امریکا هدایت می شود.

این فعال سیاسی با بیان این که فتنه سبز نیز معتقد است این تحولات متاثر گرفته شده از انتخابات 88 است و آنها می گویند که شعار الله اکبر که در کشورهای منطقه سر داده می شود مصداق بارز مشابهت تحولات منطقه با انتخابات 88 است در صورتی که در پاسخ به این طیف باید گفت اگر تحولات منطقه از جنبش به اصطلاح سبز گرفته شده بود چرا مردم نماز جمعه به حرکت در مسیر اسلام را ادامه دادند و همین حرکت در مسیر اسلام نشان می دهد که دیدگاه فتنه سبز کاملا غلط است.

الله کرم تاکید کرد: دیدگاه جریان انحرافی دردولت نیز در خصوص تحولات منطقه غلط است. اما من معتقدم دیدگاه درست این است که کشورهای منطقه از طریق مقاومت در حال سازماندهی فعالیت های خود هستند.

وی با اشاره به وظایف کشورمان در قبال مردم بحرین گفت: وظیفه ما در مقابل کشورهای منطقه بویژه بحرین و یمن این است که به آنها کمک کنیم و لذا معتقدم که علاوه بر تجمع و راهپیمایی در مقابل سفارت خانه های بحرین و عربستان باید اقدامات دیگری نیز انجام دهیم.

وی در ادامه با بیان این که 5 مرحله برای خروج عربستان از بحرین جود دارد افزود: اولین مرحله تجمعات فراوان درمقابل سفارت عربستان و فشار به دولت این کشور برای خروج از بحرین است. و همچنین در مرحله بعد باید سپرهای انسانی را با حرکت به سمت بحرین تشکیل دهیم.

الله کرم تاکید کرد: در ادامه اگر این راه​ها چاره ساز نبود باید به سمت خطوط مرزی دریای بحرین حرکت کنیم و در انتها اگر تمام این اقدامات موثر نبود عملیات استشهادی را برای خروج متجاوزین از بحرین آغاز کنیم. آمادگی کامل داریم تا با یک حرکت قاطعانه نیروهای عربستان را از بحرین خارج کنیم.

/111112

کد خبر 144217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =