عرضه 30 هزار تن برنج و روغن برای حفظ تعادل بازار

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، ۳۰ هزار تن برنج از محل ذخایر کشور جهت حفظ تعادل بازار این کالا عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد تنظیم بازار در راستای کنترل قیمت، عرضه ۳۰ هزار تن برنج ذخایر را جهت حفظ تعادل بازار، مصوب کرد.

طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار و با توجه به ذخایر مکفی این کالا و مقادیر قابل اتکای برنج رسوبی در گمرک که بر اساس بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از بنادر کشور، در حال ترخیص هستند، بازار به هر میزانی که نیاز باشد از محل ذخایر و موجودی برنج بخش‌خصوصی، تامین خواهد شد.

«محمدرضا کلامی» دبیر ستاد تنظیم بازار طی ابلاغیه‌ای، انجمن واردکنندگان برنج و سازمان‌های صمت استان‌های مبدا تولید را مکلف کرده تا با هماهنگی اعضا و تولیدکنندگان تحت پوشش خود، نسبت به عرضه برنج به صورت حداکثری در بازار اقدام کنند.

از سوی دیگر، سازمان‌های صمت استان مازندران، گیلان، اصفهان و خوزستان نیز مکلف شده‌اند با هر گونه واسطه‌گری که منجر به زیان تولیدکنندگان و کشاورزان برنج‌کار و نیز احتکار کالا توسط سلف‌خران است، برخورد جدی کند.

عرضه ۳۰ هزار تن برنج و روغن برای تعادل بازار

عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام برای تامین مصارف خانوارها

با توجه به وضعیت بسیار مطلوب ذخایر روغن خام در کشور، ستاد تنظیم بازار دستور عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام برای تامین مایحتاج مورد نیاز خانوارها را به ۴۷ کارخانه تولید روغن نباتی کشور صادر کرد.

همچنین سهمیه‌ای معادل ۲۰ هزار تن روغن نیز در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته تا بر اساس آن، نسبت به تامین نیازهای مصارف صنف و صنعت، اقدام کنند.

223227

کد خبر 1442236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =