اخذ رده کیفی A در آزمایشگاه سموم از بین ۲۶ آزمایشگاه کشور

مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم از اخذ رده کیفی A در آزمایشگاه سموم و تشخیص آفلاتوکسین ها در مواد غذایی این شرکت از بین ۲۶ آزمایشگاه کشور خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، شهروز آبراری با اعلام این خبر عنوان داشت: آزمایشگاه تشخیص سموم این شرکت با حضور در آزمون مهارت که بین ۲۶ آزمایشگاه کشور در بخش بررسی و ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های فعال در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی، برگزار شد، موفق به اخذ رتبه کیفی A شد.
 وی افزود: این آزمون توسط مرکز آزمون مهارت پژوهشگاه استاندارد برای اندازه گیری درصد دقت تشخیص سم های گروه آفلاتوکسین در مواد غذایی و محصولات کشاورزی برگزار شده است.
مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم تاکید کرد: تنها آزمایشگاه های دارای تاییدیه از مرکز ملی تایید صلاحیت و یا همکار ادارات کل استاندارد استان ها و آزمایشگاه های شرکت های تولید کننده در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی امکان حضور در این دوره را داشته اند.
گفتنی است، شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم از سال ۱۳۸۱ و در راستای اجرای ماده ۴ قانون مقررات صادرات، واردات و امور گمرکی مناطق آزاد تجاری – صنعتی کشور، فعالیتش را در منطقه آزاد قشم آغاز کرده است.

48

کد خبر 1442392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =