شگرد مردان مسلح برای سرقت خودرو/ سه ماهه سارقان دستگیر شدند

ایران نوشت:سه مرد مسلح که از طریق سایت خرید و فروش اینترنتی و به بهانه خرید خودرو فروشندگان را به محل خلوتی کشانده و خودروهایشان را سرقت می‌کردند، توسط کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم جنایی البرز دستگیر شدند.

 رسیدگی به این پرونده از سه ماه قبل به دنبال شکایت صاحب خودروی پژو شروع شد. وی با مراجعه به اداره پلیس آگاهی گفت: مدتی قبل آگهی فروش خودروام را در سایت اینترنتی منتشر کرده بودم تا اینکه فردی با من تماس گرفت و قرار شد برای دیدن خودروام با هم ملاقات داشته باشیم. زمانی که به محل قرار رفتم، او از من خواست که پشت فرمان خودروام بنشیند و یک دور بزند من هم قبول کردم، اما او مرا به خیابانی خلوت کشاند، بعد ناگهان دو فرد ناشناس درهای عقب را باز کردند و با نشان دادن اسلحه، مرا تهدید کردند که اگر سر و صدا کنم، مرا می‌کشند. آن‌ها با کتک و تهدید به شلیک گلوله مرا در بیابان رها کرده و خودروام را دزدیدند. کارآگاهان به دنبال اظهارات نخستین شاکی پرونده توانستند با استفاده از بانک اطلاعات پلیس یکی از سارقان مسلح را که دارای سوابق متعدد بود، شناسایی کنند.

سه ماه بعد سارق با دو همدست دیگرش درحالی که قصد سرقت از یک خانه اعیانی را داشتند، دستگیر شدند. بازپرس بهمن آبیاری، رئیس شعبه دوم بازپرسی کرج درباره این پرونده به خبرنگار گفت: رئیس این باند سه نفره که خودش صافکار خودرو بود، پس از دزدیدن خودرو، تمام وسایل خودرو را روی خودروهای اوراقی دیگر می‌گذاشت و با این روش خودروی جدید را می‌فروخت.

پس از دستگیری این سه متهم با صدور کیفرخواست به اتهام سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی و آزار و اذیت شاکی روانه زندان شدند تا بزودی در دادگاه کیفری استان البرز تحت محاکمه قرار بگیرند.

23302

کد خبر 1442482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =