شرکت تعاونی توسعه عمران برای مردم منفعت ایجاد کند

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان یزد با ۱۳ هزار عضو می تواند منافع زیادی را به اعضا برساند و اعتماد شهروندان را نسبت به تعاونی ها افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ عماد تشکری در دیدار با اعضا هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان یزد بر لزوم رونق بخشی به شرکت تعاونی های توسعه عمران در شهرستان های استان اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل این شرکت ها استفاده از سرمایه های خرد جامعه و عضویت جمع زیادی از شهروندان است تا افراد فراوانی بتوانند از مزیت های به وجود آمده استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه از مزایای شرکت تعاونی های توسعه عمران حضور در طرح های عمرانی، تولیدی، خدماتی و ... از طریق ترک تشریفات است، تاکید کرد: شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان یزد با ۱۳ هزار عضو می تواند علاوه بر عضو گیری مجدد با حضور و شرکت در پروژه های عمرانی استان منافع زیادی را به اعضا برساند و اعتماد شهروندان را نسبت به تعاونی ها افزایش دهند.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تسریع در رشد و توسعه وعمران شهرستان ها و هدایت منابع به سمت بخش های تولیدی و جلوگیری از رانت زایی در اجرای طرح هایی که امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد را از اهداف تشکیل این شرکت ها دانست.
وی با بیان اینکه استان یزد دارای بافت فرسوده شهری و روستایی زیادی است که شرکت می توانند (طبق ماده ۶ قانون توسعه و عمران شهرستان) از تسهیلات قوانین مربوط به تملک اراضی واقع در طرح های مصوب شهری و روستایی استفاده کند.
تشکری با بیان اینکه اعضا شرکت ضروی است با شوراهای اسلامی شهرها همکاری داشته باشند افزود: خوشبختانه اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه عمران یزد همگی افراد برجسته و شاخص استانی هستند و هر کدام در حوزه های تخصصی خود سرآمد هستند.
وی تصریح کرد: افق شرکت می تواند سرمایه گذاری در بخش های ساختمان سازی، کشاورزی، معدن و همچنین حوزه انرژی به خصوص انرژی خورشیدی در استان باشد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان با تاکید بر اینکه یکی از ظرفیت های این شرکت ها عضوگیری گسترده از بین مردم است گفت: چون موفقیت این شرکت تعاونی ها می تواند منافع زیادی را برای اعضا داشته و اعتبار بخشی نیز به حوزه تعاون ببخشید همه گونه همکاری را با اعضا و هیئت مدیره شرکت خواهم داشت.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1443497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =