واکنش IOC به برکناری رییس موقت فدراسیون جهانی وزنه برداری

ایسنا نوشت: کمیته بین المللی المپیک نسبت به تغییر مدیریت ناگهانی در فدراسیون جهانی وزنه برداری واکنش نشان داد.

کمیته بین المللی المپیک پس از اینکه از برکناری ناگهانی اورسلا پاپاندرئا از ریاست موقت فدراسیون جهانی مطلع شد، بیانیه ای را در این مورد  منتشر کرد.

 در بیانیه IOC آمده است: کمیته بین المللی المپیک از تصمیم  هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری برای  برکناری اورسلا پاپاندرئا بسیار نگران است  و IOC باید از نحوه تصمیم گیری و جایگزینی مطلع شود. 

کمیته بین المللی المپیک در این مدت همکاری خوبی با خانم پاپاندرئا داشت  و کاملا از اصلاحاتی که در فدراسیون جهانی وزنه برداری آغاز کرده بود، حمایت می‌کند.  IOC گزارشی در مورد ارزیابی وضعیت حال حاضر فدراسیون جهانی وزنه برداری دریافت نکرده است. بنابراین این اتفاق  و عواقب آن  در جلسه بعدی هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک موردبررسی قرار می‌گیرد.

در حالی ک IOC  نسبت به وضعیت نابسامان فدراسیون جهانی هشدار داده بود و حتی عنوان کرده بود که  با این شرایط جایگاه وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴ در خطر است، هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری در یک اقدام ناگهانی دست به تغییر  در مدیریت زد و اورسلا پاپاندرئا را از ریاست موقت فدراسیون جهانی برکنار و اینتارانات تایلندی، نایب رییس اول فدراسیون جهانی را جایگزین کرد.

اختلاف اصلی در فدراسیون جهانی بر سر تغییرات در سیستم کسب سهمیه المپیک است و پاپاندرئا مخالف ایجاد تغییرات عمده در سیستم کسب سهمیه المپیک بود.

۲۵۵ ۲۵۲

کد خبر 1443649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =