ارسال گزارش نمونه های دوپینگ دستکاری شده وزنه برداری به IOC

ایسنا نوشت: کمیته بین المللی المپیک گزارش وادا در مورد دستکاری نمونه های دوپینگ در وزنه برداری را مورد بررسی قرار می دهد.

کمیته بین المللی المپیک در مورد آخرین وضعیت فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد، تمام اقدامات مداوم در فدراسیون جهانی وزنه برداری توسط IOC به دقت کنترل می شود چرا که هیات اجرایی IOC  بسیار نگران تصمیمات گیج کننده ای است که در چند روز اخیر توسط هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری گرفته شده است مخصوصا در مورد تعیین  رییس موقت.

همچنین کمیته بین المللی المپیک آخرین گزارش آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) در مورد فدراسیون جهانی نیز مطالعه خواهد کرد  و آخرین اقدامات در جلسه هیات اجرایی پیگیری می شود.

وادا در گزارشی عنوان کرد که نمونه ادرار ۱۸ وزنه بردار از شش کشور دستکاری شده و نمونه های تمیز جایگزین نمونه های قبلی شده اند. اکنون این مسئله وزنه برداری را وارد بحران دیگری کرده است . البته وادا هنوز نام وزنه برداران و کشور ها را اعلام  نکرده است. پیش از این هم کمیته بین المللی المپیک نسبت به وضعیت نابسمان مدیریت فدراسیون جهانی ابراز نگرانی کرده بود و حتی عنوان کرد جایگاه این رشته در المپیک ۲۰۲۴ در خطر است.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام رای آل‌کثیر مشخص شد

253 251

کد خبر 1447000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =