احتمال راه‌اندازی گشت‌های ارشادی کرونا در آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پیشنهاد اعمال محدودیت های گروه ۲ به تصویب ستاد استانی رسیده و برای تایید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است، گفت: گشت‌های ارشادی با مشارکت بسیج و هلال احمر برای تذکر به افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی کنند راه‌اندازی می شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا، افزایش تعداد نمونه‌گیری‌هاست، افزود: برای اثربخش بودن این اقدام ارزنده که نقش موثری در بیماریابی دارد نتایج سریع به اطلاع مراجعین برسد.

وی ادامه داد: افرادی که برای نمونه گیری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می کنند تا اعلام نتیجه باید تحت نظر باشند تا باعث شیوع بیماری در سطح جامعه نشوند.

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از افرادی که علیرغم مثبت بودن نمونه کرونا ولی در سطح جامعه تردد دارند گفت: این افراد طبق قانون مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.

شهریاری گفت: نحوه نظارت بر اجرای محدودیت‌های ۳ و ۴ مورد انتقاد مردم و فعالین اجتماعی است و فرمانداران و نیروی انتظامی باید بیش از اینها بر اجرای محدودیت‌ها نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای دورکاری در ادارات کاهش تردد و تجمعات است اما متاسفانه شاهدیم که برخی کارمندان فرصت را مناسب دیده و به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد دارند، با ادامه این روند دورکاری را محدود خواهیم کرد.

رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان بویژه در حمل و نقل و صنایع و صنوف کمتر از میانگین کشوری است.

شهریاری در ادامه بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در بانک‌ها تاکید کرد.

وی گفت: گشت‌های ارشادی با مشارکت بسیج و هلال احمر برای تذکر به افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند راه‌اندازی می‌شود.

۴۶

کد خبر 1448052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =