افروزی: در سال المپیک بازیکن سالم می‌خواهیم نه کرونایی

سیامک افروزی پزشک تیم والیبال سایپا از وضعیت بازیکنان والیبال در این روزهای کرونایی می‌گوید.

مهری رنجبر: سیامک افروزی پزشک تیم والیبال سایپا، این روزها نگران بازیکنان به ویژه ملی پوشان است. او حتی درگیرتر از روزهایی که با تیم ملی والیبال بود. خودش می گوید:«این روزها مسئولیت من سنگین تر از قبل شده است. جدای از مداوای مصدومیت ها حالا باید بیشتر حواسم به بازیکنان باشد، چرا که در سال المپیک  ما بازیکنان آماده می خواهیم نه مصدوم یا مبتلا به کرونا.» به نظر افروزی لیگ امسال با وجود کرونا باید با تیم های کمتری برگزار می شد. او در این مورد گفت:«فصل های قبل وقتی کرونا نبود لیگ 12 تیمی بود اما متاسفانه امسال به جای اینکه تعداد تیم ها کمتر می شد، بیشتر شد. در حالی که هیچ منطقی پشت تعداد زیاد تیم ها نبود، حتی اگر قرار بود تعداد بیشتر باشد باید در دو گروه مسابقه می دادند.»

فیزیوتراپ تیم ملی والیبال برگزاری رقابت ها در دو گروه را به نفع بازیکنان می داند و گفت:«اگر از روز اول تیم ها در دو گروه بودند، هفته ای یک مسابقه داشتند و بازیکنان کمتر خسته می شدند و با سفر کمتر سیستم ایمنی بدن آنها بالا می رفت. طبق آن سیستم تیم ها به جای 13 بازی در نیم فصل 6 بازی داشتند و با سفر کمتر احتمال ابتلای بازیکنان به کرونا هم پایین می آمد و خطر کمتری  ملی پوشان را تهدید می کرد، آن هم در سال المپیک. سالی که بازیکنان باید اماده باشند.»

به نظر افروزی خستگی درصد ابتلای بازیکنان را زیاد می کند. او می گوید:« کرونا غول نیست اما بازیهای فشرده بازیکنان را خسته می کند و خستگی سیستم ایمنی بدنها را پایین می آورد. امیدوارم هیچکدام ار بازیکنان مبتلا نشوند،چرا که ابتلا آن هم با وخامت  تبعات دارد.»

256 251

کد خبر 1448109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =