به دام افتادن دزدان وسایل خودرو پس از یک تعقیب هیجانی/ دو سارق سابقه دار بودند

خراسان نوشت:بیست و پنجم مهر گذشته بود که سرقت یک دستگاه پراید به پلیس مشهد گزارش شد. مال باخته که همه سرمایه اش را از دست داده بود با بغض فشرده‌ای در گلو، از پلیس تقاضای کمک داشت.

لحظاتی بعد شماره پلاک پراید سرقتی در بی سیم‌های پلیس پیچید و نیروهای گشت انتظامی در زیر نور چراغ گردون، چشم به پلاک‌ها و مشخصات خودروهای پراید دوختند تا قبل از اقدامات قانونی، لبخند رضایت را بر لبان یک شهروند بنشانند، اما آن شب هیچ کدام از خودروهای گشتی، موفق به پیدا کردن خودروی سرقتی مذکور نشدند. 

 ۱۵ ساعت از این ماجرا نگذشته بود که نیروهای گشت کلانتری در تاریکی شب به کنترل خودروهای مشکوک پرداختند. عقربه‌های ساعت حدود ساعت ۳ بامداد را نشان می‌داد که ناگهان پلاک خودروی پراید سرقتی مقابل دیدگان ماموران انتظامی قرار گرفت.

ماموران گشت بی درنگ به تعقیب پراید پرداختند و به دو سرنشین جوان آن، فرمان «ایست» دادند، اما راننده پراید سفید رنگ با شنیدن صدای مامور انتظامی، پدال گاز را فشرد و در جهت خلاف حرکت خودروها از خیابان هنرور مشهد وارد بولوار هدایت شد و سپس به سمت بزرگراه فجر گریخت.

ماموران گشت کلانتری شفا که دریافته بودند با دزدان حرفه‌ای روبه رو هستند بارها با دادن اخطارهای قانونی و شلیک‌های هوایی تلاش کردند تا دزدان خودرو را متوقف کنند، ولی سارقان در تاریکی شب و به طور وحشتناکی به فرار ادامه می‌دادند.

یکی از نیروهای گشت انتظامی چندین بار لوله کلت کمری را به سوی خودرو گرفت، ولی هر بار برای جلوگیری از وقوع حادثه‌ای ناخواسته برای خودروهای عبوری یا رهگذران در خیابان از شلیک منصرف شد. با این حال سارقان همچنان در جهت خلاف حرکت خودروها می‌گریختند و ترس و وحشت را در بین رانندگان ایجاد می‌کردند. وقتی خودروی سارقان با یکی از خودروهای عبوری برخورد کرد و آنان همچنان به فرار ادامه دادند، دیگر ماموران انتظامی تصمیم خود را گرفتند چرا که هر لحظه امکان داشت آن‌ها جان راننده‌ای را به خطر اندازند. این بود که مامور گشت لاستیک‌های پراید سرقتی را در بزرگراه فجر هدف گرفت و چند گلوله شلیک کرد.

به محض آن که پراید از حرکت ایستاد، دو سرنشین آن بلافاصله از داخل خودرو بیرون پریدند و با پای پیاده درتاریکی شب به فرار خود ادامه دادند.در این هنگام بود که نیروهای کلانتری  آن‌ها را تعقیب کردند و در نهایت حلقه‌های قانون را بر دستان دو متهم گره زدند.

در بازرسی از داخل پراید سرقتی، دو عدد باتری خودرو و یک جعبه ابزار کشف شد و متهمان به کلانتری انتقال یافتند. دو جوان ۲۱ و ۲۵ ساله که ابتدا خود را با نام‌های جعلی معرفی کرده بودند وقتی در دایره تجسس مورد بازجویی‌های فنی قرار گرفتند نه تنها هویت واقعی خود را فاش کردند بلکه به سرقت هشت دستگاه خودروی سواری نیز معترف شدند و اظهار کردند که طی سه ماه گذشته با استفاده از خودروهای سرقتی به محتویات داخلی ۸۰ خودروی دیگر نیز دستبرد زده اند.

در همین حال حدود ۱۵ تن از مال باختگانی که خودروی آن‌ها مورد دستبرد سارقان مذکور قرار گرفته بود به کلانتری شفای مشهد مراجعه کردند، اما بررسی‌های بیشتر نیروهای تجسس کلانتری برای شناسایی دیگر مال باختگان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که دو سارق سابقه دار که مدت زمان زیادی از عمر خود را پشت میله‌های زندان گذرانده اند در بازجویی‌ها اعتراف کردند به خودروهایی دستبرد می‌زدند که تجهیزات ایمنی و امنیتی کافی نداشتند یا از تزیینات و تجهیزات صوتی گران قیمت استفاده کرده بودند.

23302

کد خبر 1448415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =