۱۶۶ نفر
۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۲
تعلیق تعطیلات رسمی تا زمان شیوع کرونا

همه می دانیم که تعطیلات رسمی الحق در کشور ما زیاد است و این تعطیلات است که موجب سفرهای زیاد، نیمه کار ماندن کارها در دستگاههای دولتی و غیر دولتی می شود؛ اگر چه فی الواقع کار مفید کم انجام می شود.

شما می دانید که اغلب مسافرت ها به این علت است که افراد از فرصت بین التعطیلین یا اضافه کردن پنچشنبه و جمعه به تعطیلات رسمی و یا با اخذ مرخصی  به سفر می روند و افراد غیر کارمند هم می-دانند که در ایام تعطیل کارهای اداری شان انجام نمی شود. اگر این تعطیلات تعلیق شود بسیاری از این محاسبات به هم می خورد و این حد اقل کاری است که می شود کرد. دیدید که وزیر بهداشت با غصه بیان می کرد که جلوی اپیدمی را نمی توان با خواهش و تمنا گرفت!

حال که به زعم مدیران بهداشت و درمان کرونا اینهمه بیداد می کند و جان و نفس می گیرد بهتر نیست که با تعلیق تعطیلات رسمی کمکی به کادر اداری و مردم کنیم. تعلیق از این جهت که قانون سر جای خودش هست و فقط به طور موقت تا وقتی کرونا هست تعطیلات هم معلق شود و اگر نیاز به تأیید نمایندگان هم هست با یک قیام و قعود مسئله حل می شود.

متأسفانه چون برنامه در کار نیست چه بسا وقتی صحبت از تعطیلی یا نیمه تعطیلی در سازمان می شود مدیر و کارکنان مصیبت می گیرند که چه باید بکنند. مردم که بخشی از آنان همین کارکنان دولتی و غیردولتی هستند هم از مبادی رسمی و غیر رسمی راه سفر در پیش می گیرند. حال که نیمی از کارکنان برای دور کاری اختصاص یافته اند می توان با تعلیق تعطیلات از زمان بیشتری برای خدمت به مردم استفاده کرد

در حالیکه هم اکنون بهترین فرصت برای انجام کارهای عقب مانده یا مطالعه برای برنامه ریزی برای انجام وظیفه بهتر است که به نظر می رسد کمتر کسی به فکر آن باشد. البته افراد فکور از فرصت کرونایی بهترین استفاده را کرده و می کنند. ای کاش برای سازمانی که در آن  مسئول یا مشغول اند نیز به اندازه کار شخصی خودشان فکر کنند و خلاقیت به خرج دهند و برای برون رفت ها و پیشرفتها تلاش کنند و از این فرصت بهترین استفاده را بکنند و با تماسی که با کارکنان خود می گیرند آنها را به حال خود وانگذارند و برای پیشبرد اهداف سازمان طرحی نو در اندازند و به افزایش توانمندی سامانه های بخشی و بین بخشی و یکپارچه بکوشند.
به نظر می رسد همه ارکان کشور از رئیس جمهور گرفته تا وزرا و بقیه در محدوده کاری خود باید در برنامه ها بازبینی و برنامه ریزی کنند و به رفع  نواقص بپردازند. تعلیق این تعطیلات، به شرط نظارت مدیران بر خانه ماندن و نرفتن به سفر افراد، و داشتن برنامه برای حال و آینده سازمان خود، می تواند فوایدی داشته باشد که از جمله افراد را به آموختن، مهارت کسب کردن و مطالعه و از آنها نتیجه خواستن است. اگر بخش انفورماتیک و کتابخانه هر سازمان فعال شود می تواند برای اشتغال کارمندان از راه دور برنامه ریزی کند. همچنین اگر ایام تعطیلات ادارات باز باشند کمکی به راه اندازی کارهای مردم است که بسیاری از تأخیر کارها می نالند.  

کد خبر 1449136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  0 2
  پیشنهاد جالبی است باید تمام تعطیلات به غیر از روز جمعه تا پایان کرونا لغو بشود
 • سامان RU ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  1 0
  آقای با سواد و خردمند شما که تو تهرانی از چهارشنبه تا شنبه تعطیلی فکر میکنی ملت و دولت کلا تعطیله والا ما شهرستانیا بعضا جمعه هم تعطیلی نداریم
 • سینا US ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
  1 0
  به اندازه نصف روز کار در کشور های دیگه اینجا حقوق یک ماه میدید دنبال کار مفید هم هستید؟