تازه‌ترین خبر از وضعیت سلامتی عبدالمجید ارفعی پس از ابتلا به کرونا

ایرنا نوشت: عبدالمجید ارفعی، زبان‌شناس و عیلامی‌پژوه پیشکسوت، با بهبود نسبی حال خود، ضمن تشکر از کادر درمان، از مردم ایران که برای سلامتی‌اش دعا کرده بودند، تشکر کرد.

هادی صدیقی، از نزدیکان استاد و عضو هیأت امنای موزه مردم‌شناسی اَوَز فارس، با اعلام اینکه  عبدالمجید ارفعی هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است، گفت: خوشبختانه کادر درمان، پزشکان و پرستاران به‌خوبی مراقب وضعیت حال استاد هستند. میزان اکسیژن خون با کمک دستگاه اکسیژن‌ساز تا حدودی تثبیت شده و به بالای ۹۰ رسیده ولی باید منتظر روزهای آتی باشیم.

او ادامه داد: همچنین همسر ایشان، خانم ماه‌سیما فاتحی نیز پس از ابتلا به ویروس کرونا، اگرچه تصمیم گرفت تختی را اشغال نکند و در اقدامی انسانی ادامه درمان را در منزل انجام می‌داد اما از روز سه‌شنبه گذشته در بیمارستان بستری شد هرچند در حال حاضر روند بهبود ایشان هم به‌خوبی طی می‌شود.

ارفعی از جمعه دوم آبان به‌سبب ابتلا به بیماری کووید - ۱۹ در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده است.

او که اکنون در هشتادویک سالگی به سر می‌برد، نخستین‌ ایرانی است که فرمان کوروش را به فارسی برگرداند و دیگر آنکه نقش بی‌بدیلی در بازگشت الواح هخامنشی از مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو به ایران داشت. همچنین او از معدود ایرانیانی است که زبان و خط عیلامی را می‌خواند و می‌فهمد.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1449597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =