آلکنوی روسی با دستیاران ایرانی-ایتالیایی!

به احتمال فراوان قرارداد سرمربی جدید تیم‌ملی والیبال این هفته امضا می‌شود.

مهری رنجبر: «الکنو اصلا لیست  بازیکنان مدنظرش را به فدراسیون نداده است.» این حرف محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال است، بعداز لیست 24 نفره ای که چند روز پیش به عنوان بازیکنان مد نظر ولادیمیر الکنو سرمربی روسی تیم ملی منتشر شد. لیستی با تفکیک پست ها ؛سعید معروف، جواد کریمی و علی رمضانی پاسور، امیر غفور، پوریا یلی، شهرام محمودی، بردیا سعادت پشت خط زن ، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، سلیم چپرلی، محمدجواد معنوی‌نژاد و مجتبی میرزاجانپور دریافت کننده ،سرعتی زن ها : سید محمد موسوی، رضا عابدینی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، امیرحسین توخته، مهران فیض‌امام‌دوست، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور، محمدرضا موذن، امین رضوی لیبروهایی بودند که آلکنو همراه برنامه اش برای فدراسیون فرستاده است.

این نکته بیشتر بعضی ها را متعجب کرده که مربی روسی هنوز نیامده ، بازیکنانش را هم انتخاب کرده است. اما محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال می گوید:« اصلا این طور نیست که آلکنو لیست  به فدراسیون داده باشد. این اسامی که از قول الکنو به عنوان ترکیب تیم ملی  مطرح شده ،  بابت دعوت بازیکنان به اردو نیست و تنها تحلیل وضعیت بازیکنان بود. بازیکنان همان بازیکنان همیشگی هستند که به اردو دعوت می شوند. در واقع آنها بازیکنان ملی پوش و جوانان  هستند و به معنای بسته شدن لیست نیست. »


رئیس فدراسیون والیبال این قضیه را طبیعی می داند:«وقتی از یک مربی برنامه می خواهند، او  با تحلیل وضعیت موجود  ، برنامه می دهد.در واقع آلکنو علاوه بر برنامه اش ، ضعف و قوتهای  بازیکنان ما را هم نوشته است. این لیست هم اصلا ترکیب فیکس تیم  ملی نیست، بلکه الکنو عملکرد بازیکنان پست های مختلف در رقابتهای جهانی 2014 لهستان ، المپیک 2016 ریو و قهرمانی جهان 2018 جهان را بررسی و تحلیل کرده ، ضعف و قوتهای آنها را در دفاع ، دریافت و حمله نوشته است، همین.»

داورزنی  معتقد است سرمربی تیم ملی والیبال ، لیست اولیه اش را بعداز امضای قرارداد می دهد:«وقتی با سرمربی قرارداد امضا کردیم او بازیکنان در لیگ ایران  و لژیونرها را دقیق تر بررسی می کند  وبعد لیست اولیه نفراتش را می دهد که از بین آنها برای رقابتها  لیست نهایی را انتخاب می کند.»

او بدون تیم بودن  سعید معروف و امیر غفور را نگران کننده نمی داند:«با اینکه سعید معروف و امیر غفور فعلا تیم ندارند اما مشکلی از این بابت نیست وپیشنهاداتی برای بازی دارند. شک نکنید تکلیف آنها هم مشخص می شود  و نگرانی از این بابت نداریم.»
رئیس فدراسیون والیبال ،دستیاران ایرانی سرمربی روسی را هم مشخص کرده:« توماس توتولو دستیار ایتالیای آلکنو هم کنار هست و از این نظر بابت عدم تسلط سرمربی به زبان انگلیسی خیلی نگرانی نداریم. البته قرار است دستیاران کولاکوویچ هم کنار الکنو باشند.در واقع سه، چهار مربی ایرانی به سرمربی کمک می کنند.»

بیشتر بخوانید:مربیان چشم و گوش بسته روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران!

251 251

کد خبر 1452208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =