کامیون های بدون بارنامه اجازه خروج از گمرک قزوین را ندارند

معاون استاندار قزوین گفت: نباید به کامیون بدون بارنامه مجاز اجازه تردد در گمرک قزوین داده شود تا از این طریق امکان رصد کالاهای خارج‌شده و مبارزه با قاچاق کالا میسر شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون عمرانی استاندار قزوین درخصوص مشکلات بارگیری و باربری از گمرک استان قزوین اظهار کرد: متاسفانه فقط ۲۸درصد کامیون‌های باربری که از گمرک قزوین خارج می‌شوند، بارنامه از شرکت‌های مجاز باربری دارند که آمار قابل‌ توجه و نگران‌کننده‌ای در حوزه حمل‌ونقل استان است.
او با تاکید بر ضرورت کنترل بارنامه‌های مختلف گمرک توسط نیروی انسانی و دستگاه‌های هوشمند بیان کرد: در جلسه اخیر شورای حمل‌ونقل استان قزوین تصمیم گرفتیم که افرادی به صورت خاص در خروجی‌های گمرک استان قزوین مستقر شوند و با کمک دوربین و سامانه‌های هوشمند بارنامه‌های مختلف را کنترل کنند.
فرخزاد ادامه داد: همچنین ماموران گمرک باید در مورد کنترل واقعی‌ بودن این بارنامه‌ها حتماً آموزش‌های لازم را ببینند و اگر نیاز است روی بارنامه‌های مجاز هولوگرام نصب شود تا پلیس راه و نیروی انتظامی بتوانند بارنامه‌های جعلی را بلافاصله تشخیص دهند و جلوی عبور کامیون‌های حاوی چنین بارهایی را بگیرند.
او با تاکید بر لزوم ساماندهی شرکت‌های باربری در استان قزوین گفت: با رصد و پایش مرتب و مستمر این شرکت‌ها امکان قاچاق کالا در سطح استان تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و تجربه‌های جهانی هم نشان داده که بهترین راه برای مبارزه با قاچاق کالا کنترل حمل‌ونقل آن از مبدا است.
معاون عمرانی استاندار قزوین افزود: باید مشکلات اقتصادی و معیشتی فعالان حوزه حمل‌ونقل را برطرف کنیم تا گرایش به ایجاد اعمال غیرقانونی و قاچاق کالا در این قشر کمتر شود. ضمن اینکه میزان تخلفات این حوزه در استان قزوین نسبت به استان‌های همجوار خیلی کمتر است.

48

کد خبر 1453086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =