۱ نفر
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
 سقوط خفت بار ترامپ: قاتل قهرمان جهان اسلام

همه آگاهان دنیا که با واقع بینی مسایل خاورمیانه را دنبال می کنند نقش بی بدیل قهرمان ملی و ماندگار ایرانیان شهید قاسم سلیمانی در سرکوب جریان منحط تروریست های داعش که بنام خدا و رسول خون های فراوانی ریختند و قساوت ها از خود نشان دادند فراموش نخواهند کرد.

داعش که به اذعان خود آمریکایی ها یک گروه تمام عیار تروریستی بود با دست اندازی به منابع نفتی عراق و چپاول مناطق تصرف شده، داعیه خلافت اسلامی را در سر می پروراند و همه کشورهای منطقه را در معرض خطر ناامنی قرار داده بود با تلاش طاقت فرسای جبهه مقاومت و تقدیم شهدای زیادی به محوریت حاج قاسم، منطقه بخصوص سوریه و عراق را از لوث وجود این اشرار نامسلمان که با پرچم مسلمانی! منطقه را به آتش و خون کشیده بود و موج اسلام هراسی را در دنیا بشدت گسترش داده بودند پاکسازی شد.

شهادت سردار پرشور و سرافراز مقاومت توسط شقی ترین جنایتکار زمان پاداشی بود که در قبال سرکوب گروه جنایتکار داعش از سوی ترامپ به ایرانی ها داده شد! براستی اگر سیاستمدار ستمگر آمریکا که این روزها در معرض رقابتی سخت و نفس گیر گرفتار است ذره ای از عقلانیت و تدبیر بهره بود حداقل برای حفظ ژست مخالفت با تروریست ها هم که شده عوامل خود را از کشتار ناجوانمردانه شهید سلیمانی و یاورش ابومهندس بازمی داشتند!
اگر منتخب جدید آمریکایی ها بخواهد وجهه منفور و لکه دار شده آمریکا را در منطقه بازسازی کند باید سیاستی منطقی در پیش گیرد و با پذیرش واقعیت مقاومت های جدی در قبال زورگویی های آمریکا رفتارش را اصلاح کند و به جای تکیه بر زور و نیروهای نظامی خود به تعامل و ترمیم روابط خود با منطقه بپردازد و از اتکا بر کشورهایی که خودشان فاقد استحکام و انگیزه کافی برای صیانت از خود و مقابله با تروریسم هستند بپرهیزد. آمریکا باید بتواند واقع بینانه نگرش خود را به دفاع مشروع ملت ها حداقل در چهارچوب منطق بین الملل و تروریسم تغییر دهد.

تفاوت تروریسم با دفاع مشروع در منشور سازمان ملل روشن و مشخص است. اگر آمریکا دست از زیاده خواهی خویش بردارد و به شکاف عمیقی که در این انتخابات بدان گرفتار شده بپردازد هم فرصت بازسازی وجهه خود در دنیا و امکان تعامل و همکاری با ملت های منطقه را بدست می آورد و هم ملت خود را از دودستگی و فقر و شکاف طبقاتی می تواند نجات بخشد و هم کشورهای منطقه به دور از زورگویی های آمریکا روزگار آرام و روبه رشدی را تجربه خواهند کرد.
زورگویان آمریکایی در دوره عنصری چون ترامپ جنایتکار درصدد برآمدند موج اسلام هراسی را در دنیا گسترش دهند و با راه اندازی و تجهیز گروه هایی نظیر طالبان، القاعده و داعش تصویری خوفناک و مشمئز کننده از اسلام و مسلمانی ارائه دادند و بی تردید کشتن یک شخصیت مهم نظامی سیاسی بی تردید نقش حمایت موثر آمریکا را از تروریست ها به روشنی تمام آشکار کرد.

ایران نیز امروز در خط اول مقاومت منطقه باید الگوهای رفتاری خود را با واقعیت های سیاسی اجتماعی سازگارتر سازد و با پرهیز از اختلافات بنیان برانداز داخلی و جلب محبت اتباع خود در همه جای دنیا بخصوص در قلمرو سرزمینی خود هنر ایجاد یک دیپلماسی فعال مردمی و کارآمد را بین کشورهای منطقه و قدرت های مستقل دنیا با استفاده از تمام ظرفیت های فکری خود دنبال کند و از فرصت حذف یکی از جنایتکارترین رییس جمهوران آمریکا برای  تثبیت موقعیت بین المللی خود و رفع فوری تحریم ها و جهش اقتصادی و پرداختن به حل مشکلات ملت و کشور بهره برداری کند.

* استاندار سابق سمنان

کد خبر 1453233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =