مدیرعامل مترو: توسعه جنوبی خط ۳ و احداث پایانه آزادگان ۳ سال زمان می‌برد

مهر نوشت: مدیرعامل شرکت متروی تهران مدت زمان اجرای پروژه اجرایی توسعه جنوبی خط ۳ و احداث پایانه آزادگان را ۳۶ ماهه و منوط به تامین منابع مالی توسعه این خط عنوان کرد.

علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران در مراسم آغاز عملیات اجرایی توسعه جنوبی خط ۳ و احداث پایانه آزادگان با اشاره به اینکه امروز شاهد کلنگ زنی دو پروژه مهم مترو هستیم گفت: خط ۳ درسنوات گذشته درچند مرحله به بهره برداری رسیده است و تنها ایستگاه باقیمانده این خط، ایستگاه اقدسیه است که مراحل پایانی اش در حال انجام است.

وی نقص بزرگ این خط را نبود پایانه دانست و گفت: توسعه جنوبی خط ۳ جزو مواردی است که در طرح جامع مصوب ریلی شهر تهران پیگیری شده است و امروز شاهد کلنگ زنی بخشی از آن هستیم.

وی مدت زمان اجرای این پروژه را ۳۶ ماهه منوط به تامین منابع مالی توسعه این خط عنوان کرد.

امام با بیان اینکه در مناقصه این پروژه برای پرداخت حق پیمانکار دو بخش در سال گذشته دیده شده است، ابراز داشت: از ابتدا پیش بینی شده بود که پیمانکار ۷۰ درصد مطالباتش را به صورت حق سهم از مجتمع ایستگاهی و ۳۰ در صد مابقی را نقدی دریافت کند.

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح می شود که هفتهدیگر اولین مورد در برج میلاد از محل تامین منابع مالی اوراق مشارکت سال ۹۸ افتتاح می شود.
وی افزود: برای افتتاح این ایستگاها از محل منابع مالی شهرداری هزار ۸۰۰ میلیارد تومان استفاده می شود.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1454014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =