بالارفتن فرهنگ عمومی با افزایش مطالعه کتاب

استاندار قزوین گفت: با نگاهی به کشورهای توسعه یافته بخوبی می‌توان دریافت که توسعه، رابطه مستقیم با فرهنگ کتابخوانی عمومی در جامعه دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت اله جمالی‌پور، استاندار قزوین در دیدار با فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های استان که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دفتر استاندار برگزار شد بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور ما فرهنگ عمومی است. بیماری کرونا به ما نشان داد که ما در بخش فرهنگی با چالش جدی روبرو هستیم و یکی از راه های اصلاح این مسأله ارتقا سطح مطالعه و مطالعه عمومی در کشور است.
جمالی پور گفت: هرچه قدر مطالعه عمومی در کشور افزایش یابد رابطه مستقیم با ارتقا سطح فرهنگ عمومی پیدا می کند. اگر امروز ما گسترش فرهنگ نداریم به دلیل پایین بودن سرانه فرهنگ مطالعه است که موجب کاهش نوع همکاری ما در جامعه شده است. لذا باید تلاش کنیم که مردم اهمیت بیشتری به امر مطالعه بخصوص کتاب و کتابخوانی داشته باشند. 
استاندار قزوین اظهار کرد: فرهنگ کتابخوانی ما را در همگرایی و قطعا توسعه پایدار کشور یاری خواهد کرد. با نگاهی به کشورهای توسعه یافته بخوبی می توان دریافت که توسعه، رابطه مستقیم با فرهنگ کتابخوانی عمومی در جامعه دارد. 
او بیان کرد: رابطه کتابخانه ها و رسانه ها بسیار مهم است چرا که در آگاه سازی مردم و ارتقا فرهنگ و سطح معیشت مردم نقش مهمی دارد. 
استاندار قزوین افزود: متاسفانه ما امروز مجبوریم که ابتدا مایحتاج اساسی مردم را تامین کنیم و سپس به امر فرهنگ بپردازیم و از نظر اجتماعی، فرهنگی و توسعه ای این موضوع بسیار بااهمیت است.

46

کد خبر 1455775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =