۰ نفر
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کرونا این بار شمشیر کشید!

کرونا این بار شمشیربازان ملی پوش سابر را شوکه کرد.

مهری رنجبر: شمشیر کرونا این بار روی شمشیربازان. غافلگیری باور نکردنی که برای ملی پوشان بیشتر شبیه شوخی بود. به همین دلیل آنها با دیدن جواب تست ها باورشان شد که مبتلا به کرونا هستند. قصه از این قرار است که شمشیربازان سابر که سهمیه تیمی المپیک توکیو را دارند،بالاخره بعداز 8 ماه قرار شد از دیروز به اردو بیایند تا تمرین جدی داشته باشند، مثل بقیه ملی پوشان. علی پاکدامن ،محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر خوشحال و سرحال صبح شنبه در آکادمی ملی المپیک تست کرونا دادند و منتظر جواب بودند، اما جمله  :« شما مثبت هستید» تماس تلفنی پیمان فخری شنبه شب همه آنها را به خنده انداخت .شمشیربازان که فکر می کردند سرمربی سربه سرشان می گذارد، بنای شوخی را گذاشتند اما با دیدن جواب تست خنده روی لبهایشان ماسید. تازه متوجه قضیه شدند، آنها کرونا داشتند بدون هیچ علائمی. در حالی که به قول خودشان همیشه پروتکل های بهداشتی را در شهرهایشان رعایت می کردند. نکته جالب  تر اینکه وقتی تست هر چهار ششمیرباز سابر مثبت می شود، قضیه پزشکان را هم متعجب می کند و بنابراین آزمایشگاه دوباره تست ها را آزمایش می کند که  دوباره نتیجه مثبت می شود. با این وضعیت علی پاکدامن در خانه اش و محمد رهبری ، محمد فتوحی و فرزاد باهر هم در اتاق های جداگانه خوابگاه فدراسیون شمشیربازی برای 14 روز  قرنطینه می شوند. اما قرار است آنها آخر هفته دوباره تست بدهند.

پیمان فخری سرمربی تیم ملی ششمیربازی که به قول خودش شوکه شده می گوید:«ما از خردادماه مدام گفتیم این ماه ، پیک کرونا است اردو نداریم  و بماند ماه بعد، اما هر ماه وضعیت بدتر شد که بهتر نشد و تنها اردیبهشت ماه وضعیت آرام بود، به همین ما هم می خواستیم اردو را شروع کنیم که تست مثبت بچه ها اجازه نداد. قبل تست  ملی پوشان درباره  وضعیتشان سوال کردیم اما نه مشکلی داشتند و نه در این مدت با بیمار مبتلا به کرونا در ارتباط بوده اند. به همین دلیل نتیجه مثبت تست  تست کرونای آنها هم برای ما و هم برای  خودشان شوکه کننده بود.  »
به گفته او البته قرار نبود اردو اجباری باشد:« من به بچه ها مسیج داده بودم این اردو اصلا اجباری نیست و هرکسی دوست دارد بیاید، اما همه آنها گفتند دیگر تحمل دوری از تمرین ار ندارند و ما می آییم. تنها شانس اوردیم مجتبی عابدینی نبود.»
فخری اما با نمی خواهد با پایان قرنطینه و منفی شدن تست شاگردانش درآخر هفته ، اردو را شروع کند:«بچه ها تا اخر هفته در خوابگاه فدراسیون قرنطینه هستند و همه وسایل لازم تغذیه ، میوه و ویتامین برایشان فراهم شده وبعد دوباره تست خون و pcrمی دهند با منفی شدن تست هایشان اما اردو را شروع نمی کنیم، فعلا کار را تعطیل می کنیم و بچه ها به شهرهایشان برمی گردند و دو، سه هفته دیگر برمی گردند.»

بیشتر بخوانید:ضربه کرونا به کاروان المپیک ایران

251 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1455891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =