سومین روز سبزپوشی بازار سرمایه/ حرکت آرام به سمت سد مقاومتی

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افزایش ۱۶ هزار و ۳۹۰ واحد مواجه شد.

به گزارش خبرآنلاین، پس از ریزش‌های پیاپی شاخص بورس در هفته گذشته، در سه روز گذشته بازار سرمایه شاهد روند رو به رشد بوده است.

بیشتر بخوانید 

اعمال محدودیت خرید ۳ سال یکبار خودرو در بورس

بورس هفته آینده تعطیل است؟

در پایان معاملات امروز نیز ، شاخص کل بورس تهران با افزایش ۱۶هزار و ۳۹۰ واحد به رقم یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۷۴۸ واحد رسید، اما شاخص کل بورس با رشد ۵۳۳ واحد به رقم ۳۷۰ هزار و ۱۳۹ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران امروز به بیش از ۴ میلیون و ۸۴۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۹.۶ میلیارد سهام و حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۹۸۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۸ هزار و ۳۳۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


معامله‌گران امروز در بورس تهران و فرابورس ایران در مجموع بیش از ۱۲ هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند که نشان‌دهند روند رو به رشد ارزش معاملات و رسیدن  بازار و اکثر سهام به ارزش واقعی است .

امروز همه شاخص‌های بورس سبزپوش بوده که حکایت از رشد دارد، گرچه میزان رشد شاخص‌ها یک تا ۲ درصد بوده است به گونه‌ای که شاخص کل بورس و نیز شاخص قیمت با معیار وزنی و ارزشی هر کدام ۱.۳ درصد رشد کرده‌اند.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر کدام ۰.۱۴ درصد رشد داشتند.

شاخص آزاد شناور امروز ۱.۳ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۲ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس تنها ۰.۱ درصد افزایش یافت.


امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل ملی مس، فولاد مبارکه اصفهان،‌ ایران‌خودرو، بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت تهران بوده‌اند.

نمادهای پر تراکنش در بورس تهران امروز شامل ایران‌خودرو، فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، کشتیرانی جمهوری اسلامی، بهساز کاشانه تهران، تأمین سرمایه امین و گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل افزایشی بوده، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۵۷ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۹۶ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و ۹۴ هزار میلیارد تومان شد. امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۲.۱میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۵۶ هزار معامله و به ارزش ۴۵۷۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای صبا تأمین، پتروشیمی مارون، مدیریت انرژی امید تابان حور، هلدینگ معدنی خاورمیانه و فولاد ارفع به ترتیب بیشترین اثر افزایش در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل سرمایه‌گذاری پویا، برق و انرژی پیوندگستر پارس،‌پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک و پلیمر آریا ساسول بوده‌اند.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1456151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =