۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار خدمات رسانی به مناطق محروم/ارائه خدمات به ساکنین اسلام آباد طبق مصوبه شورای تأمین

استاندار خوزستان شامگاه چهارشنبه ۲۸ آبان ماه در جلسه خدمات رسانی به سکونتگاه های غیر رسمی گفت: با احصا پروژه‌های مورد نیاز مناطق محروم و با توجه به نرخ روز مبلغی در حدود ۶۰۰ الی ۸۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه ها برآورد شد که در حال حاضر اعتبار موجود ۳۰۰ میلیارد تومان می باشد که کارها طبق اولویت بندی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین  غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان شامگاه چهارشنبه ۲۸ آبان ماه در جلسه خدمات رسانی به سکونتگاه های غیر رسمی گفت: پیرو توافقی که به جهت محرومیت زدایی با قرارگاه خاتم و با همکاری شهرداری و استانداری خوزستان صورت گرفته بنا شد اعتبار یا زمینی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان در اختیار قرارگاه قرار گیرد تا معادل آن خدمات به مناطق محروم ارائه شود.

وی افزود: به دلیل در حال اجرا بودن برخی پروژه های آب و فاضلاب در برخی مناطق حاشیه‌ای مقرر شد معاونت عمرانی جلسات مشترکی را جهت هماهنگی و عدم موازی کاری برگزار کند.

شریعتی عنوان کرد: بنا شد دستور کار برای دو هفته آینده این سازمان ها در مناطق حاشیه‌ای تعیین شود تا کار های فاضلاب و بهسازی معابر و آسفالت متناسب و در سقف اعتباری انجام شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه هزینه های پروژه فاضلاب جدای از اعتبار فعلی تأمین شده افزود: با احصا پروژه‌های مورد نیاز مناطق محروم و با توجه به نرخ روز مبلغی در حدود ۶۰۰ الی ۸۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه ها برآورد شد که در حال حاضر اعتبار موجود ۳۰۰ میلیارد تومان می باشد که کارها طبق اولویت بندی انجام خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به مشکلات منطقه اسلام آباد شهرستان کارون در بخش برق گاز و فاضلاب گفت قرار شد شهرداری کارون با تعریف پروژه و اختصاص مبلغی در حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مشکل فاضلاب و دفع آبهای سطحی در اسلام آباد غرب و منطقه شکاره را به صورت پایدار و دائمی در سریع ترین زمان ممکن حل کند.

وی همچنین افزود: شورای تامین شهرستان با وجود مشکلات قانونی منطقه شرایط را با ارائه مصوبه ای برای دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون برق، گاز و آب و فاضلاب فراهم کند تا این دستگاه‌ها بتوانند به ساکنین فعلی مناطق خدمات ارائه دهند و همچنین از ساخت و ساز های غیر قانونی آتی هم جلوگیری به عمل آید.

46

کد خبر 1457548

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =