واگذاری مدیریت سایت پسماند محمدآباد به شهرداری قزوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: مدیریت سایت پردازش و دفع زباله محمدآباد براساس مصوبه کارگروه پسماند استان به شهرداری قزوین سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین اظهارکرد: در کارگروه پسماند استان قزوین مقرر شد تا بر پسماندهای عفونی و بهداشتی که توسط بیمارستان‌ها جمع آوری و بی خطر سازی می شود نظارت های بیشتری صورت بگیرد و براساس زمان بندی مشخص دستگاه های اتوکلاو مورد نیاز مربوط به بی خطر سازی در بیمارستان ها نصب شود.
او با اشاره به دیگر دستورات صادره گفت: در این کارگروه همچنین مقرر شد شهرداری های استان برنامه های خود در قالب طرح تفصیلی و جامع جمع آوری و دفع پسماند را ارائه دهند و هر ۲هفته یکبار در کمیته ای وضعیت اجرای برنامه ها رصد و بررسی شود.
این مقام مسئول با اشاره به تصمیم گیری نهایی در مدیریت سایت دفع زباله محمد آباد افزود: شهرداری قزوین به عنوان متولی سایت محمد آباد معرفی شده و باید از این پس اقدامات مدیریتی و مطالعاتی این سایت را بر عهده بگیرد.
فرخزاد اضافه کرد: روزانه ۷۰۰تن زباله وارد سایت محمد آباد می شود که بیشترین سهم را در این زمینه شهرداری قزوین دارد.
او اظهار کرد: برای احیا و تقویت سایت محمد آباد ۱۲۰میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است تا بدین وسیله مجموعه ای براساس قوانین و مقررات زیست محیطی فعالیت کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: ظرفیت سایت محمد آباد و امکانات آن وضعیت مطلوبی را ندارد و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم برای احیا و فعال شدن آن انجام شود که در این زمینه اقدامات مطالعاتی و اجرایی در حال انجام است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه طرح جامع پسماند استان قزوین از مدت ها پیش تهیه شده است، گفت: در طرح تفصیلی به دنبال اقدامات ویژه تر و مدون تری در زمینه پسماند هستیم که شهرداری ها موظف به ارائه آن در مدت زمان مشخص شده اند.

46

کد خبر 1459916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =