۰ نفر
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
کاهش چشمگیر تلفات ناشی از تصادف

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مهر سال جاری ۹۴۱۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۱ هزار و ۲۶ نفر بود ۱۴.۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، در این مدت از کل تلفات تصادفات، هفت هزار و ۷۰۳ نفر مرد و هزار و ۷۱۴ نفر زن بودند.

در این مدت، ۱۷۲ هزار و ۹۲۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی مراجعه کردند که ۱۲۹ هزار و ۴۱۵ نفر از آنان مرد و ۴۳ هزار و ۵۱۴ نفر زن بودند. آمار مصدومان مراجعه کرده به مراکز پزشکی قانونی در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴.۲ درصد کاهش داشته است.

براساس این  گزارش، در هفت ماهه امسال استان های فارس با ۷۱۵، تهران با ۷۱۳ و اصفهان با ۶۰۸ نفر بیشترین و استان های ایلام با ۶۴، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۳۴ نفر کمترین آمار تلفات تصادفات را داشتند.

طبق اعلام سازمان پزشکی قانون کشور، در مهر ماه امسال نیز هزار و ۵۲۶ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸.۶ درصد کمتر شده است.
 

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1461325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =