درخواست پمپئو از دولت بایدن علیه ایران

فارس نوشت: وزیر خارجه آمریکا با این ادعا که ایران در حال ارسال سیگنال‌هایی برای بازگشت به گفت‌وگوها برای کاهش تحریم‌هاست از دولت آتی آمریکا خواست تا سیاستی حکیمانه مقابل ایران اتخاذ کند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی مدعی شد که ایران در حال توسعه تروریسم در جهان است.

وی که در کنفرانس «گفت‌وگوی منامه» صحبت می‌کرد، اضافه کرد: «کارزار فشار حداکثری باعث انزوای سیاسی و اقتصادی ایران شد.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت: «"قاسم سلیمانی" (فرمانده سابق سپاه قدس) را کشتیم تا برای ایران خط قرمز را مشخص کنیم.»

پمپئو اضافه کرد که کشورهای دیگری به روند سازش با رژیم صهیونیستی خواهند پیوست و مدعی شد که دستاوردهای دولت آمریکا با شرکایش در خاورمیانه تاریخی بوده است.

وی گفت: «توافق‌ ابراهیم بدون کارزار فشار حداکثری علیه ایران امکان پذیر نبود و این توافق تنها یک توافق صلح نبوده بلکه توافق بین ادیان سه‌گانه بوده است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعا کرد که ایران ناامیدانه در حال ارسال سیگنال‌هایی برای بازگشت به گفت‌وگوها با هدف کاهش تحریم‌هاست.

پمپئو گفت: «ایران باید از رفتارهای مخرب خود فاصله گرفته و همانند یک کشور طبیعی رفتار کند و باید با گروه‌های مسلح وابسته به ایران که از کاستی‌های توافق هسته‌ای بوده مقابله کرد.»

وی از دولت «جو بایدن» رئیس جمهور احتمالی بعدی آمریکا خواست تا سیاست‌های حکیمانه‌ای در قبال رفتار تهران اتخاذ کند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که هم اکنون زمان پایان اختلاف میان کشورهای حاشیه خلیج فارس رسیده و امیدوار به حل این اختلاف هستیم.

23311

کد خبر 1462743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • جهاد IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  11 12
  دولت تروریستی شیطان بزرگ امریکای جنایتکارهیچ غلطی نمی تواندبکند
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  4 12
  به واقع چه کسانی در ایران هستند که ناامیدوارنه پیام مذاکره به آمریکا می فرستند ؟؟؟ ایا آنها پی برده اند که مثلا فشار حداکثری جواب داده ؟؟ با این جمع بندی میتوان گفت طرح مجلس که به کام برخی ها خوش نیامده کاملا به نفع ایران هست ......
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  0 1
  با پمپئو موافقم با ادامه همین روند ایران پای مذاکره خواهد رفت و به کشور عادی بدل خواهد شد چون فقط زبان زور را میفهمیم و فقط برای مردم بیچاره شیریم
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  0 0
  Moving target