روزانه ۳۰تن مرغ منجمد در قزوین توزیع می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۲۲۰تن مرغ منجمد به استان اختصاص یافته است و روزانه ۳۰تن آن در بازار توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله افضلی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان قزوین، گفت: از ابتدای آذرماه تاکنون ۴۵۵تن مرغ گرم در استان با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار توزیع شده است؛ همچنین ۵۰۰تن برنج در دستور کار توزیع قرار دارد که ۲۰۰تن آن توزیع شده و مابقی تا پایان ماه توزیع می شود.
او با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در تامین و توزیع کالاهای اساسی از جمله روغن در استان قزوین وجود ندارد، اظهارکرد: طی سه ماهه اخیر ۲هزار و ۶۵۰ تن روغن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان توزیع شده و همچنین ۵۰تن روغن مابع به واحده‌های صنفی اختصاص یافته است.
افضلی تصریح کرد: برای تامین واحدهای صنعتی و تولیدی استان نیز یک هراز و ۵۰۰تن روغن جامد در نظر گرفته شده بود که با رایزنی‌های انجام شده به ۶هزار و ۷۰۰تن برای صنعت افزایش یافت.
این مقام مسئول در ادامه از راه اندازی مرکز فوریت‌های رسیدگی به شکایات و کنترل بازار خبر داد و افزود: این مرکز با هم افزایی و تجمیع امکانات سازمان صمت و اتاق اصناف به منظور پاسخگویی به نیاز جامعه و مردم استان راه اندازی شده است.
افضلی تاکید کرد: این مرکز دارای پنج کمیته تخصصی مواد غذایی، مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، لوازم یدکی و مواد پروتئینی است.
فاطمه خمسه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این جلسه گفت : ۱۰۰درصد واحدهای پرورش مرغ گوشتی، نهاده‌های مورد نیاز خود را برای دوره جدید پرورش دریافت کرده اند.
خمسه افزود: هم‌اکنون مرغ گرم با قیمت ۲۴هزار تومان در سطح استان توزیع می‌شود و مشکلی در روند توزیع مرغ در استان نداریم.

رییس جهادکشاورزی قزوین در مورد جوجه ریزی مرغداری‌ها اظهار کرد: تا نیمه آذرماه، ۹۵۰هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان صورت گرفته است و نهاده‌های دامی را تا امروز به صورت ۱۰۰درصدی تامین کرده ایم.

46

کد خبر 1463276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =