بازخوانی یک مصاحبه که بعدا جنجالی شد!

پیشکسوت استقلال قبلا گفت‌وگویی داشت که درباره بازی محمدان بنگلادش توضیحات کامل‌تری داده بود.

سپهر ستاری؛ مهدی فنونی زاده به تازگی در یک برنامه تلویزیونی حرف هایی زد که جنجال ساز شد. او گفت در سال 1370 در رقابت های مرحله گروهی جام باشگاههای آسیا قصد داشتند به تیم محمدان بنگلادش که حجازی سرمربی آن بود ببازند. او پرده از جلسه داخلی تیم برداشت و حرف هایی زد که برای پرسپولیسی ها سند شد. حتی یک وکیل حقوقی مصاحبه کرد و گفت همین حالا هم فیفا می تواند برای آبی ها دردسر درست کند. 
این اما اولین بار نبود که فنونی زاده چنین حرفی زد. روز 7 مرداد امسال او در گفت و گویی با خبرآنلاین چنین موضوعی را فاش کرد و گفت: «با بازیکنان دور هم نشستیم و گفتیم در این بازی یک حالی به ناصرحان حجازی بدهیم. گفتیم اگر او و محمدان به دور بعد برسند، قراردادش بالاتر می‌رود. وجه‌اش بهتر می‌شود. پول خوبی نگرفته بود. یادم هست ناصرخان می‌گفت اگر بالا برویم پول بیشتر به باشگاه می‌آید و می‌توانیم چند بازیکن از استقلال بیاوریم. حتی با چندتا از بچه ها حرف زد. به من هم گفتند. گفتم ناصرخان میلیارد هم بدهند من نمی‌روم. بابا آنجا یک لیوان آب خوردم تا 6 ماه دل درد شدید داشتم! شانس هر جا ما را می خواست امکانات نبود. یک سال رفتم نپال اصلا صدا و سیما نداشتند بازی ها را نشان دهد!» 
او در آن گفت و گو اضافه کرد: «دو سه تا بازیکن داشتیم که اگر استقلال مساوی می کرد، اینها گریه می‌کردند. یعنی شدیدا به استقلال تعصب داشتند. البته این را بگویم خود من دو سال و نیم برای استقلال بازی کردم و فقط یک باخت دادیم. یعنی آنموقع ما نمی باختیم. یادم هست یکی از بچه ها بود وقتی تیم مساوی هم می کرد با مشت به در و دیوار می کوبید. خلاصه آن دو سه نفر مخالفت کردند. بعد رفتیم برای بازی. نگو منصورخان پورحیدری تصمیم داشت کل تیم اصلی را بیرون بگذارد. همه را بیرون گذاشت الا من را! رفتم به او گفتم منصورخان 10 نفر دیگر چه فرقی با من دارند؟ خون شان رنگین تر است؟ بی خیال ما شو. بگذار من هم استراحت گفتم. گفت رو ویلچر هم باشی باید به زمین بروی. پس من وسط زمین را به چه کسی بسپارم؟ این شد که من هم بازی کردم و مساوی شدیم. تیم ناصرخان هم حذف شد. یک بر صفر هم عقب بودیم ولی گل مساوی را زدیم. راستش را بگویم؟ آن موقع اگر هم می باختیم برای اولین و آخرین بار در زندگی‌ام بود که ناراحت نمی شدم. ما بالا رفته بودیم. همه دوست داشتیم ناصرخان و محمدان هم صعود کنند. ناصرخان با آن دبدبه کبکبه رفته بود آنجا.»
فنونی زاده در بخش دیگری از حرف هایش گفت: بعد از بازی فینال وقتی برگشتیم هتل دیدیم ناصرخان آنجاست. به خدا جوری خوشحالی می‌کرد انگار محمدان بنگلادش تیم خودش قهرمان شده است. به نظرم بچه ها نباید آن روز مخالفت می کردند. البته منصورخان هم تیم اصلی را بازی نداد و همه چیز بهم خورد. ناصرخان مرد بزرگی بود. گفتیم یک بار در زندگی مان به ابر مرد استقلالی کمک کنیم. » 
این اظهارات در واقع کامل کننده حرف‌های فنونی زاده است. او چند روزی است در فضای مجازی به شدت مورد حمله قرار گرفته است. فنونی زاده اما ترجیح داده این روزها سکوت کند و فعلا چیزی نگوید.
252 252

کد خبر 1463675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =