۰ نفر
۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
تاثیر تحولات نرخ ارز بر قیمت مرغ

سید جواد ساداتی نژاد،رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: گرانی مرغ و تخم مرغ قابل پیش‌بینی بود .

به گزارش خبرآنلاین، وی در برنامه عیار با بیان اینکه ماهانه باید ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه ریزی شود، افزود: مشکل امروز بازار مرغ به ۴۵ روز پیش از این برمی‌گردد؛ زمانی که مرغداران به دلیل تعیین قیمت دستوری و بالا بودن هزینه‌ها اقدام به جوجه ریزی نکردند. 
ساداتی نژاد درباره بازار مرغ شب عید هشدار داد: برای نوروز و ماه رمضان باید تعداد جوجه ریزی به ۱۲۰ میلیون قطعه برسد و اگر دولت اکنون در این زمینه اقدام نکند نوروز و ماه رمضان سختی خواهیم داشت. 
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: نهاده‎های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست تولید کننده نمی‌رسد، از این رو طی هفته های گذشته مشخصا برای گرانی مرغ و تخم مرغ هفته ای دو جلسه در کمیسیون داشتیم و از اعضای دولت برای چرایی این موضوع پاسخ خواستیم. 
وی با اشاره به اینکه وزرای صمت، کشاورزی، گمرک، سازمان بنادر و بانک مرکزی در این جلسات حضور داشتند ،تاکید کرد: متاسفانه چند وجهی بودن اختیارات باعث شده کشمکش بین اعضای دولت زیاد باشد و هر کدام دستگاه دیگر را مقصر می دانند .

وی تاکید کرد: مشکل اصلی که در بازار مرغ ایجاد شده ناشی از عدم تمرکز مدیریت است. 
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه عدم هماهنگی در دولت باعث نابسامانی است افزود: هر جا ارز دو نرخی شود، فساد ایجاد می‌شود و پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی از ابتدا کار اشتباهی بود. قطعا ارز باید تک نرخی شود و به جای تخصیص یارانه در ابتدای زنجیره به بخش تولید یا مصرف اختصاص یابد. 


۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1464280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =