چه خبر از تمساح دریاچه خلیج فارس؟/ آتش‌نشانی: گشتیم نبود!

تسنیم نوشت: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت: تیمهای آتش‌نشانی در چند روز گذشته نسبت به گشت‌زنی در محیطهای پیرامونی دریاچه مذکور اقدام کردند اما چنین حیوانی یا شبیه به تمساح رؤیت نشد.

سید جلال ملکی درباره آغاز دومین مرحله عملیات جست‌وجو آتش‌نشانان در دریاچه شهدای خلیج‌فارس در پی انتشار اخباری مبنی بر احتمال وجود تمساح در دریاچه مذکور، در این رابطه اظهار کرد: در پی انتشار اخباری مبنی بر احتمال وجود تمساح در دریاچه شهدای خلیج‌فارس، تیمهای آتش‌نشانی در چند روز گذشته نسبت به گشت‌زنی در محیطهای پیرامونی دریاچه مذکور اقدام کردند اما چنین حیوانی یا شبیه به تمساح رؤیت نشد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: با این وجود، جلساتی با حضور آتش‌نشانان، شهرداری منطقه و مسئولان متولی نظارت بر دریاچه شهدای خلیج‌فارس انجام شد و از امروز عملیات گشت‌زنی و جست‌وجو آتش‌نشانان به صورت دقیق‌تر و کامل‌تر با حضور سه ایستگاه آتش‌نشانی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان در محوطه پیرامونی، ساحلی، بخشی از جنگل اطراف حتی با استفاده از قایق روی سطح آب (بدون ورود به آب) و با لحاظ تمام موارد احتیاطی، جست‌وجو خود را انجام خواهند داد تا در صورت رؤیت چنین حیوانی و تأیید و ثابت شدن آن، پس از جانمایی و انجام مشورت با افراد متخصص در این زمینه که در کارگروه حضور دارند، نسبت به صید و مهار آن همفکری و اقدام شود.

ملکی ادامه داد: البته موارد مذکور به هیچ وجه به عنوان تأیید حضور چنین حیوانی در دریاچه شهدای خلیج‌فارس نیست بلکه به دلیل انتشار چنین اخباری و به منظور جلوگیری از نگرانی شهروندان و با توجه به وظیفه ذاتی آتش‌نشانان، این اقدامات صورت می‌گیرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: تا زمان برطرف شدن این نگرانی، آتش‌نشانان وظایف خود را انجام می‌دهند و در صورت مشاهده موردی، حتماً اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد اما فعلاً به دلیل بحث شیوع کرونا، استفاده از شرایط تفریحی پیرامونی دریاچه با محدودیت روبه‌رو است و شهروندان نیز نباید به حضور در اطراف دریاچه شهدای خلیج‌فارس اصرار داشته باشند.

وی متذکر شد: در روزهای آینده قطعاً  این موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۴۷۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1465911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =