پوشش گسترده چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» در تلویزیون

شبکه‌های سراسری تلویزیون، برنامه‌هایی را برای معرفی چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برگزاری آنلاین چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت»، فرصتی ایجاد کرده تا با دوری از تمرکز گرایی همه علاقه‌مندان در نقاط مختلف ایران بتوانند برنامه‌های جشنواره را دنبال کنند. علاوه بر پلتفرم‌های آنلاین که با پخش مستندها و برنامه‌های متعدد به این رویداد می‌پردازند، شبکه‌های سراسری تلویزیون نیز برنامه‌هایی را برای معرفی مستندهای چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته‌اند.

شبکه یک، پوشش هر روزه رویدادهای جشنواره «سینما حقیقت»

شبکه یک سیما، ویژه برنامه‌ای را برای چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته که در روزهای برگزاری جشنواره هر شب ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به پوشش برنامه‌های این رویداد سینمایی می‌پردازد. مهدی فرودگاهی تهیه‌کننده این ویژه برنامه است که با پخش آیتم‌هایی نریشن محور روی آنتن می‌رود. 

گفتگو با مستندسازان، پخش آیتم‌های روز و پوشش برنامه‌های مختلف جشنواره از جمله رویدادهای این ویژه برنامه به شمار می‌آید که به مدت ۱۵ دقیقه برای علاقمندان سینمای مستند پخش می‌شود.

شبکه دو، تلاش برای ارائه تصویری روشن از جشنواره «سینما حقیقت»

شبکه دو سیما، ویژه برنامه‌ای را برای چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته که در روزهای برگزاری جشنواره هر روز ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴ به پوشش برنامه‌های این رویداد سینمایی می‌پردازد. اجرای این برنامه برعهده الهام عادلی و تهیه‌کننده آن یوسف بچاری است.

یوسف بچاری درباره نحوه پوشش جشنواره «سینما حقیقت» توسط این ویژه برنامه توضیح داد: «در این ویژه‌برنامه به معرفی بخش‌های مختلف جشنواره پرداخته و سعی می‌کنیم تصویر روشنی از جشنواره مستند برای مخاطب عام ارائه دهیم. انعکاس اخبار جشنواره، بزرگ‌داشت و نکوداشت‌ها و برنامه روزانه این رویداد سینمایی با درنظر گرفتن مخاطب اصلی شبکه دوم سیما که خانواده است، در دستور کار ما قرار دارد.»

وی اضافه کرد: «با برگزاری برخط در این دوره مخاطبان جشنواره بیشتر شده‌ و حتی دور افتاده‌ترین نقاط کشور به این جشنواره دسترسی دارند. به علاوه همکاری مستندسازان در ارائه محتوا در پلتفرم‌ها اتفاق خوبی است. وسعت سینمای مستند از کاخ جشنواره و محدود شدن به عده‌ای به‌خصوص، گسترده‌تر شده است.»

شبکه چهار، گفت‌وگوهای موضوعی رامتین شهبازی با مستندسازان 

شبکه چهار سیما، ویژه برنامه‌ای را برای چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته که هرشب ساعت ۲۲ به پوشش برنامه‌های این رویداد سینمایی می‌پردازد. اجرای این برنامه برعهده رامتین شهبازی و تهیه‌کننده آن حمیدرضا توسلی است.

حمیدرضا توسلی درباره این ویژه برنامه این طور توضیح می‌دهد: «شبکه چهار امسال نیز مانند هرسال به پوشش اتفاق ها و رویدادهای جشنواره می‌پردازد. امسال ما ازدحام جمعیت را به دلیل شرایط کرونا نداریم و از کارگردان‌های آثار به طور جداگانه دعوت می‌کنیم تا در استودیوی برنامه گفت‌وگو کنیم.»

وی همچنین درخصوص نحوه پوشش بخش‌های مختلف جشنواره توسط این برنامه افزود: «تا جایی که بتوانیم تمام بخش‌ها را در قالب گفت‌وگو و کارهای گرافیکی پوشش می‌دهیم. همچنین روزانه از سامانه‌های برخط گزارش می‌گیریم تا مخاطبان ترغیب به تماشای فیلم‌ها شوند.»

این تهیه‌کننده در ادامه بیان کرد: «محور گفت‌وگوها موضوعی بوده و تمرکز روی فیلم خاصی نیست. بلکه روی موضوعات متمرکز می‌شویم. مثلا یکی از موضوعات مستند سیاسی است و با توجه به این‌که مجری برنامه رامتین شهبازی، مدیر گروه سینمای دانشگاه سوره و از منتقدان است، نگاه تحلیلی‌تری در مورد مسائل داریم.»

شبکه مستند، نگاه تخصصی به رویدادهای جشنواره «سینما حقیقت»

شبکه مستند نیز ویژه برنامه‌ای را برای چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته که در روزهای برگزاری جشنواره هر روز ساعت ۱۹ به پوشش برنامه‌های این رویداد سینمایی می‌پردازد. اجرای این برنامه برعهده علی صوتی و تهیه‌کننده آن سعید رسولی است.

این برنامه با پرداختن به تمام اتفاق های چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» تلاش دارد تا به صورت تخصصی‌تر به معرفی این رویداد سینمایی بپردازد.

شبکه افق، برگزیدگان بخش شهید آوینی روی آنتن

شبکه افق نیز ویژه برنامه‌ای را برای چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» در نظر گرفته که در روزهای برگزاری جشنواره هر روز ساعت ۱۸:۳۰ به پوشش برنامه‌های این رویداد سینمایی می‌پردازد. اجرای این برنامه که با عنوان «ره آوین» معرفی شده است، برعهده محمدرضا عباسیان و تهیه‌کننده آن روح‌الله رحیمی است.

روح‌الله رحیمی درباره نحوه پوشش رسانه‌ای از جشنواره «سینما حقیقت» توسط این برنامه توضیح داد: «این برنامه به کارهای برگزیده در بخش شهید آوینی جشنواره می‌پردازد. به صورتی که از ۳۰ اثر پذیرفته شده در این بخش، ۱۵کارگردان در شش قسمت و طی شش روز مهمان «ره آوین» هستند. در هر بخش جدا از گفت‌وگو با مهمان‌ها بخشی از مستند آن‌ها نیز پخش می‌شود. گفت‌وگو با کارگردان‌ها در مورد فیلم آن‌ها است.»

وی افزود: «البته در این برنامه نگاهی هم به مستند بحران داریم. زیرا آثاری که در بخش جایزه شهید آوینی جشنواره «سینما حقیقت» حضور دارند، بیشتر حول محور موضوع بحران ساخته شده‌اند. بخشی از بحران در حوزه جنگ و بخشی هم به بلایای طبیعی و اتفاقاتی که در منطقه رخ می‌دهد می‌پردازد.»

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم، از ۲۵ آذرماه آغاز شده و تا  ۲ دی ماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1467165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =