ثبت‌نام ۱۶ واحد صنعتی استان سمنان در سامانه کشوری کسب و کار

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: تاکنون، ۱۶ واحد تولیدی و صنعتی این استان در سامانه سککوک یا سامانه کشوری کسب و کار ثبت‌نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان حسن آل‌بویه با اشاره به محورهای فعالیت سامانه کشوری کسب و کار، تصریح کرد: سککوک در چهار محور زنجیره تامین، تامین مالی، پرداخت‌ها و دریافت نقدینگی و لجستیک فعالیت دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ادامه داد: می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در سامانه سککوک به بازارهای داخلی و بین المللی دست یافت.

وی بیان کرد: تمام فعالیت‌های واحدهای صنعتی و خرید و فروش آن‌ها در سامانه سککوک ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه کشوری کسب و کار با هدف تقویت و حمایت از صنایع مستقر شهرک‌های صنعتی راه اندازی شد، خاطرنشان کرد: خریدار می‌تواند با مراجعه به سککوک محصولات تولیدی را مشاهده و از طریق این سامانه اقدام به خرید محصول کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان  یادآور شد: تامین اعتبار واحدهای تولیدی جهت  معاملات داخلی و خارجی از اهداف سامانه کشوری کسب و کار است.


سامانه‌ کسب‌ و کار به‌ منظور تسهیل معاملات اعتباری در داخل و خارج کشور راه‌اندازی شد. این سامانه تامین مواد اولیه، اعتباربخشی به مصرف‌کنندگان برای خرید و فروش محصولات به‌صورت اعتباری و مدیریت لجستیک را امکان‌پذیر می‌کند. 
در سامانه سککوک پولی رد و بدل نمی‌شود و تامین مالی بنگاه‌ها از سه طریق برات الکترونیک، تضمین صندوق‌های سرمایه‌گذاری و دیگر صندوق‌های ضمانتی (با اسناد اعتباری و تضمین) عملیاتی می‌شود. 
بنگاه‌ها از طریق سامانه سککوک و با اخذ ضمانت‌نامه عضو این زنجیره می‌شود و ظرفیت برای انجام معامله اعتباری برای آن‌ها به‌ وجود می‌آید.

46

کد خبر 1469049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =