افشای نقش کوشنر در عفوهای سریالی ترامپ

ایسنا نوشت: چند منبع اعلام کردند، جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ نقشی کلیدی در مدیریت موج درخواستهای مطرح شده به کاخ سفید برای عفو یا بخشودگی مجازات در ضمن نزدیک شدن دولت او به پایان کار در ماه آینده میلادی ایفا کرده است.

به گزارش یاهونیوز، اخیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی اقدام به صدور ۶۵ فرمان عفو یا بخشودگی مجازات از سه شنبه گذشته کرده که بسیاری از همپیمانان او را شامل می شود و انتظار تعداد احکام بیشتری نیز طی روزهای آینده می رود.

یک منبع آگاه به این فرآیند گفت: همه ایمیلهایشان را برای جارد کوشنر می فرستند. اگر شما میخواهید که چیزی اتفاق بیفتد به سراغ جارد بروید.

این منبع که نامش را فاش نکرد روز دوشنبه قبل از صدور موج فرمانهای عفو و بخشودگی مجازات از سوی ترامپ این صحبتها را خطاب به یاهونیوز مطرح کرد. این صحبتها پیش بینی موج قریب الوقوع عفوها را مطرح کردند.

این منبع گفت: این برنامه قرار است همگانی باشد.

این منابع گفتند که کوشنر "آمار را نگه می دارد" و کسانی که درخواست بخشودگی مجازات دارند را ردگیری می کند.

منبع مذکور ادامه داد: "کسانی که قرار است در صدر فهرست قرار گرفته و عفو شوند آنهایی هستند که دارای نمایندگان، کارمندان یا مشاوری وفادار به رئیس جمهور هستند.

کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر درباره این گزارش پاسخ نداد. یک منبع آگاه دیگر هم گفت که به اعتقاد وی "در واقع عفوها و بخشودگی ها در کاخ سفید تحت کنترل جارد کوشنر هستند".

یکی از عفوشده های اخیر پدر خود جارد کوشنر است.

یک منبع کاخ سفید که نامش را فاش نکرد این که کوشنر نفشی در ردگیری عفوها یا هدایت کلیت فرآیند داشته باشد را تکذیب کرد.

311311

کد خبر 1469650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =