کاهش قابل توجه درآمد شهرداری‌ها

مهدی عبدالرزاقی گفت: تا ۶ماه آینده و با ابلاغ قانون جدید کمیسیون ماده صد، درآمدهای شهرداری در این حوزه کاهش چشمگیری دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی، نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، گفت: با ابلاغ قانون جدید کمیسیون ماده صد درآمد شهرداری ها در این حوزه به ۱۰درصد میزان فعلی می رسد.

او افزود: براساس این قانون، دیگر تخلف ساختمانی صورت نمی گیرد و به این صورت درآمدهای شهرداری در این بخش کاهش چشمگیری دارد.

عبدالرزاقی دربخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه تملک خانه تاریخی مظاهری اختصاص داشت، گفت: قیمت درنظرگرفته شده برای تملک این خانه بالاست؛ چراکه بسیاری از بناهای تاریخی و میراثی در این شهر وجود دارد که بسیار کمتر از این قیمت ارزش گذاری شده اند و مالکان آنها مایل به فروش و واگذاری به شهرداری هستند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: در سال جاری به اتفاق برخی اعضای شورا در جلسه ای که در مسجد علی اکبری داشتیم قرار شد، خانه کنار این مسجد را تملک کنیم؛ اما متاسفانه با وجود پیگیری های فراوان به  هیچ نتیجه ای نرسیدیم.

46

کد خبر 1470919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =