چه کسی "خاص" است؟

هفته آینده انتخابات چند فدراسیون ورزشی انجام خواهد شد.

مرتضی رضایی:هفته آینده همین موقع دو روز است که انتخابات فدراسیون پزشکی – ورزشی انجام شده است و این فدراسیون خیلی مهم رییس خودش را شناخته است.آن روز خیلی ها دارند مصاحبه می کنند و از مهندسی شدن در انتخابات می گویند،خیلی ها خودشان را سرزنش می کنند که چرا به فلانی رای ندادم و ...اما هنوز هفته آینده نشده است و می شود جلوی خیلی از اتفاقات را گرفت.

می شود بررسی کرد،چشمها را با دقت باز کرد و جور دیگر دید.می شود اسیر بازی های دیگران نشد و کاری را انجام داد که خلاف میل خیلی از آقایان نیست.البته جامع پزشکی و انتخابات این فدراسیون با انتخابات سایر فدراسیون ها زمین تا آسمان فرق دارد.در هیات های ای فدراسیون ها نه کارت هدیه ای جابجا می شود و نه دوستان ولع پست و مقام دارند.خدا را شکر از لحاظ مالی هم شرایط خوبی دارند و بدون شک به گزینه ای رای خواهند داد که سرنوشت ورزش ایران را تغییر بدهد.بدون هیچ حاشیه ای و بدون هیچ دردسری.با این حال خبرگزاری ایسنا گزارشی مفصل از همه حواشی این انتخابات را لیست کرده که به نظر می رسد نکات مهم آن گزارش موارد اشاره شده زیر باشد.مواردی که پزشکان محترم باید با دقت بیشتری به آن نگاه کنند چون رایی که آنها می دهند در آینده ورزش ایران را تحت تاثیر قرارخواهد داد و شکی در آن وجود ندارد.

اما نکات یادآوری شده:

1: در رابطه با انتخابات فدراسیون پزشکی ورزشی مهمترین نکته به حق رای‌ها مربوط می‌شود و از سوی بعضی کاندیداها در تماس با ایسنا، مسائل و پرسش‌هایی وجود دارد که بهتر است وزارت ورزش و جوانان در رابطه با آن شفاف سازی کند تا از هز گونه شائبه‌ای در این باره جلوگیری شود.

2:سوال این است با چه رویه‌ای نماینده مربیان، داوران، ورزشکاران انتخاب شده‌اند و علت اینکه از بین تمامی باشگاه‌های ورزشی صرفا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حق رای خواهند داشت و با توجه به وابستگی مدیریتی خاص سرخابی‌ها، سهم سایر باشگاه‌ها در انتخابات فدراسیون پزشکی ورزشی چیست؟

3:در مورد نماینده ورزشکاران نیز ایراد وارده به رشته ورزشی یکی از این سه نفر است و با توجه به اینکه یک نامزد سابقه فعالیت در یک رشته ورزشی خاص را دارد، این ایراد مطرح می شود که چرا باید یکی از سه نمایندگان انتخاب شده برای ورزشکاران، هم رشته با همان کاندیدا باشد؟

4:در مورد نماینده مربیان نیز پرسش طرح شده این است که چرا یک رشته المپیکی انتخاب نشده است و به چه دلیل حسین اوجاقی صرفا باید پای ثابت انتخابات فدراسیون های ورزشی باشد و همان‌گونه که به طور مثال در انتخابات فدراسیون ملی ورزشی های دانشگاهی حق رای داشته باید در انتخابات فدراسیون پزشکی ورزشی نیز به عنوان تنها مربی دارای حق رای انتخاب شود؟

5:مورد مهم و اصلی در مورد انتخاب نماینده داوران، مربیان و ورزشکاران در رقابت های انتخاباتی فدراسیون های ورزشی این است که این افراد بر اساس چه معیاری انتخاب می‌شوند؟

آیا بهتر نیست کمیته های مختلفی برای ورزشکاران، مربیان و داوران متشکل از این نمایندگان این اقشار، تشکیل شود و نمایندگان اصلی به دست خودشان انتخاب و از هرگونه شائبه ای در رقابت های انتخاباتی فدراسیون های ورزشی اجتناب شود؟

مورد دیگر عنوان شده به لابی های پشت پرده که امری طبیعی در رقابت های انتخاباتی است بازمی گردد. هرچند وزارت ورزش و جوانان همواره در انتخابات فدراسیون های ورزشی به صراحت بر عدم جانبداری از یک کاندیدای خاص تاکید دارد اما به گفته روسای بعضی هیات‌ها گویا از سوی بعضی از نامزدهای انتخابات فدراسیون پزشکی ورزشی با هیات های استانی تماس تلفنی برقرار شده و ادعا کرده‌اند از سوی وزارت ورزش حمایت می شوند؛ موضوعی که بهتر است هرچه سریع تر و تا قبل از برگزاری انتخابات از سوی این وزارتخانه نسبت به آن شفاف سازی شود تا از هرگونه سوء استفاده احتمالی در این رابطه جلوگیری به عمل آید.

251 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1471364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =