سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی در پتروشیمی مهاباد

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های صنعت پتروشیمی در استان ایجاد شده و بهره‌وری کامل از آن در دستورکار قرار دارد، گفت: مقدمات راه‌اندازی خط جدید تولید وان-هگزن به عنوان صنایع پایین دستی با سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی در پتروشیمی مهاباد آغاز شده و به زودی اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در نشست با مدیران مجتمع پتروشیمی مهاباد با اشاره به نگاه ویژه دولت در ایجاد زیرساخت‌های توسعه در استان افزود: با همکاری همه ارکانهای استان ظرفیت‌های ویژه پتروشیمی فراهم شده است.

وی با اشاره به توانمندی‌های پتروشیمی مهاباد تصریح کرد: انتظار می‌رود صنایع پتروشیمی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز به نقش خود در توسعه استان بیش از پیش اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: پتروشیمی مهاباد در مسئولیت‌های اجتماعی از جمله راهسازی و کشاورزی به خوبی ایفای نقش دارد اما انتظار این است که به وضعیت موجود بسنده نکنند.

شهریاری همچنین از راه‌اندازی دو واحد تولید کوچک مقیاس با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در پتروشیمی مهاباد خبرداد و افزود: این دو واحد، بسترهای اشتغالزایی و بویژه کاهش مصرف برق را فراهم می‌سازد.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک علاوه بر کلنگ زنی پارک ملامین در ارومیه، چهارمین واحد پالایشگاه پتروشیمی نیز در آذربایجان‌غربی نهایی خواهد شد.

48

کد خبر 1472898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =