برگزاری ۵رویداد ملی فرهنگی در قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: استان قزوین در چند ماه آینده، میزبان ۵رویداد و جشنواره در حوزه فرهنگی، هنری، ادبی، سینمایی و رسانه ای در سطح ملی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اعلام‌ این خبر گفت: قزوین با پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در حوزه های فرهنگی است که متاسفانه هم در داخل و هم در خارج استان شناخته شده نیست و باید برای احیای جایگاه فرهنگیِ قزوین اقدامات و برنامه ریزی های جامعی صورت پذیرد.

اسماعیلی ادامه داد: یکی از بهترین راه ها برای معرفی و شناساندن مفاخر و ظرفیت های فرهنگی و تاریخی، برگزاری رویدادها و جشنواره های مختلف است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در طول یکسال گذشته در این راستا اقدامات زیادی انجام داده و قصد دارد در آینده نیز این مسیر را ادامه دهد.

او افزود: با هماهنگی ها و پیگیری های مستمر و اخذ مجوزهای لازم، در طول ۵ماه آینده ۵رویداد و جشنواره فرهنگی و هنری و سینمایی و رسانه ای و ادبی در سطح ملی به میزبانی استان قزوین برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در تشریح این برنامه ها گفت: نخستین جشنواره مد و لباس مشاغل کشور با هدف ساماندهی حوزه مد و پوشش ایرانی و اسلامی و هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی با استفاده از ظرفیت رسانه ای و فضای مجازی در بهمن ماه سالجاری برگزار می شود.

اسماعیلی اضافه کرد: در اسفند ماه امسال نیز شاهد دو رویداد هستیم که شامل نخستین دوره نشان ملی دبیر سیاقی در حوزه زبان و ادبیات فارسی و نخستین دوره جایزه ملی عارف در حوزه تصنیف و ترانه های ایرانی است.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین خاطرنشان کرد: آخرین رویداد، جشنواره ملی فیلم های مستند میراث فرهنگی(یادگار) است که در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ و با هدف معرفی ظرفیت ها و جاذبه های میراثی کشور به ویژه قزوین با استفاده از ابزار فیلم برگزار می شود.

اسماعیلی ادامه داد: تمام این برنامه ها با حمایت و همکاری مجموعه‌های استانی و ملی برگزار می شود و امیدواریم با اجرای این برنامه ها بتوانیم در جهت ارتقای جایگاه والای فرهنگی قزوین حرکت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: در کنار این رویدادهای ملی، برنامه های متعدد و متنوع دیگری از جمله مسابقات کتابخوانی، مسابقات و جشنواره قرآنی، جام باشگاه های کتابخوانی، تولیدات محتوایی در فضای مجازی، آزمون قرآنی، آزمون مهارت های هنری، جشنواره ادبی نماز و نیایش و دهها برنامه دیگر در سطح استانی برگزار می شود.

46

کد خبر 1473555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =