اجازه خروج منابع مالی مردم توسط بانک‌های خصوصی را نمی‌دهیم

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی بر ارائه گزارش از میزان منابع و مصارف بانک‌های خصوصی و دولتی تاکید کرد و نسبت به هزینه کرد منابع مالی مردم توسط بانک‌های خصوصی در خارج از استان هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد علی شجاعی  در جلسه شورای اداری خراسان شمالی که با حضور دادستان دیوان محاسبات کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: در مدیریت تخصص به تنهایی گره گشا نیست و باید فهم مدیریتی برقرار باشد و اگر مدیری فهم جامع و مدیریتی نداشته باشد از دید من تنها یک کارشناس است.
وی افزود: با فهم و درک مشترک بین مدیران اجرایی استان به طور حتم مشکلات مردم رفع و اقدامات لازم برای بهبود وضعیت استان تسریع و تسهیل می‌شود.
شجاعی با اشاره به اینکه تقریباً در تمام بخش‌های اجرایی استان مدیران خوبی داریم، افزود: دستگاه‌های نظارتی و قضایی بهترین مشاوران در استان هستند و در هر بخشی به مشکل برخورده‌ایم راه حل ارائه داده‌اند.
نماینده عالی دولت در استان گفت: وضعیت استان به گونه‌ای است که تلاش شده در بخش‌های مختلف سند و برنامه‌ای جامع تهیه و تدوین شده است.
وی با بیان اینکه وقت آن رسیده است ماحصل بیش از ۴۰ سال تجربه تمامی بخش‌ها به ویژه دستگاه‌های نظارتی تلفیق شود، افزود: نوشتن قانون و تبصره به تنهایی کافی نیست و با توجه به سختی اجرا، قوانین و آیین نامه‌ها می‌تواند مربوط به سال‌های گذشته باشد، بنابراین بازنگری، تطبیق و الگو گذاشتن بین اجرا و قوانین مهم است. 
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه در حال حاضر کار نکردن راه آسانی است چرا که کسی را بخاطر کار نکردن جریمه نمی‌کنند، بر بروزرسانی سیستم نظارتی تاکید کرد و گفت: اگر سیستم نظارتی بروز نشود مدیران به دوسته تقسیم می‌شوند و مدیرانی که کار نمی‌کنند مشکل ندارند و مدیرانی که کار می‌کنند حتماً مشکل دارند که ضررش برای مردم است. 
شجاعی تصریح کرد: برخی از قوانین ما به دلیل پوشاندن ضعف‌های مدیریتی است چرا که به دلیل ضعف در اجرا توسط مدیر به جای تغییر مدیر به تغییر قوانین دست برده‌ایم و نتیجه ضعف مدیریت هم قانون و قانون آوردن است.
وی همچنین با اشاره به وجود برخی قوانین و آیین نامه‌های ضد سرمایه گذاری افزود: تا وقتی که سرمایه گذاری بخش خصوصی در مملکت صورت نگیرد هیچ شعار و برنامه‌ای تحقق نمی‌یابد و دولت باید زیرساخت‌ها را ایجاد کند و در ادامه بخش خصوصی با ایجاد اشتغال سفره مردم را رونق ببخشد. 
شجاعی تصریح کرد: مجموع اعتبارات در تفاهم نامه‌های مختلف امضا شده استان چندین برابر بودجه استان است اما برخی مدیران اصلاً پیگیری نمی‌کنند و نیستند. 
وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: صبح تا شب جلسه می‌گذارید و رفت و آمد می‌کنید اما پیگیری نمی‌کنید، شما دقیقاً در استان چه کاری انجام می‌دهید؟ مگر نگفتید فلان سوله مانده، وزیر آوردم اما چرا تفاهم نامه امضا نکردید.
 شجاعی گفت: برخی مدیران تا حدی نیستند که گاهی اوقات فراموش می‌کنم چنین اداره کلی در استان وجود دارد.
وی افزود: پروژه‌های بالای ۹۵ درصد در هر حوزه‌ای برای افتتاح در دهه فجر جمع بندی شود تا مردم بهره مند شوند و همچنین فرمانداران مکلف به پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی هستند. 
شجاعی بر مدیریت سوخت استان با اتخاذ تصمیمات یکدست و هماهنگ بین متولیان امر، تصریح کرد: سیستم‌های گرمایشی در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات در ساعات غیر اداری، مساجد و هر جایی که حس می‌کنیم مازاد روشن هستند، خاموش شوند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی بر ارائه گزارش از میزان منابع و مصارف بانک‌های خصوصی و دولتی تاکید کرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم بانک‌های خصوصی منابع مالی مردم استان را جمع کنند در جای دیگر مصرف کنند تا کنون تذکر داده‌ایم و باید قانون را رعایت کنند در غیر اینصورت دکه‌ای بیش نیستند و حتماً برخورد می‌کنیم و تعطیل می‌شوند. 
 استاندار خراسان شمالی همچنین با تاکید بر همکاری و ارتباط بیشتر دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌های استان افزود: رسانه‌های استان همراه خوبی هستند و بدون هیچ سمت و سویی خوب را خوب می‌نویسند و بد را بد.
وی گفت: برای برگزاری نشست خبری دستگاه‌های اجرایی تاکید کرده‌ام اما بیشتر مدیران نشست خبری برگزار نکنند دلیل این کارشان را توضیح دهند.
شجاعی تصریح کرد: در استان ایالت خود مختار نداریم که عملکرد خود را به مردم و رسانه‌ها ارائه ندهید و هر کاری می‌خواهید انجام دهید، تا شورای اداری بعدی فرصت می‌دهم تا تمام مدیران نشست خبری را با حضور تمامی خبرنگاران بدون هیچ گزینشی از بین رسانه‌ها برگزار کنند.
وی گفت: برخی دستگاه‌هایی که نشست خبری برگزار کردند رسانه‌ها را گزینشی دعوت کردند، گزینشی و دست چین کردن چه معنایی دارد، از این اقدام به جد پرهیز شود.

48

کد خبر 1473644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =