زنان، در جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از مردان سبقت گرفتند

زنان پیشتاز شرکت در جشنواره تجسمی فجر شده‌اند و ‏بیشترین آثار ارسالی به ترتیب از استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی و البرز به جشنواره رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امسال، ‏‏۷۷۵۳ اثر از ۳۲۴۲ هنرمند به دبیرخانه جشنواره تجسمی فجر ارسال شده است که نسبت به سال گذشته، رشد ۷ درصدی تعداد ‏شرکت‌کنندگان و رشد ۳۰ درصدی تعداد آثار رسیده را نشان می‌دهد.

از میان ۳۲۴۲ هنرمند شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره، ۱۷۵۸ نفر زن و ۱۴۸۴ شرکت‌کننده مرد هستند. همچنین بیشترین هنرمندانی که در این جشنواره اثر ارسال کردند، به ترتیب از استان ‏تهران، اصفهان، خراسان رضوی و البرز هستند.

بنا به اعلام دبیرخانه این جشنواره، ۱۱۵۹ هنرمند از استان تهران، ۳۲۳ هنرمند از استان اصفهان، ۲۲۵ ‏هنرمند از استان خراسان رضوی، ۱۷۱ هنرمند از استان البرز، ۱۴۷ هنرمند از استان آذربایجان ‏شرقی، ۱۴۰ هنرمند از استان فارس، ۱۰۳ هنرمند از استان مازندران، ۸۴ هنرمند از استان گیلان، ۸۳ ‏هنرمند از استان خوزستان، ۶۶ هنرمند از استان قم، ۶۰ هنرمند از استان قزوین، ۵۸ هنرمند از استان ‏همدان، ۵۷ هنرمند از استان اردبیل، ۵۲ هنرمند از استان کرمان و ۵۰  هنرمند از سایر استان‌ها به این رویداد هنری، اثر ‏ارسال کرده‌اند.‏

از این میان، ۲۳۱۵ اثر از ۹۱۱ هنرمند در بخش عکاسی، ۱۹۷۰ اثر از ۸۳۹ ‏هنرمند در بخش نقاشی، ۸۷۱ اثر از ۳۵۱ هنرمند در بخش گرافیک، ۶۸۲ اثر از ۲۷۷ هنرمند در بخش ‏تصویر سازی، ۵۱۱ اثر از ۲۳۹ هنرمند در بخش خوشنویسی، ۴۱۳ اثر از ۲۱۰ هنرمند در بخش نگارگری، ‏‏۳۴۴ اثر از ۱۷۵ هنرمند در بخش مجسمه، ۲۶۶ اثر از ۱۰۰ هنرمند در بخش کاریکاتور، ۲۵۲ اثر از ۱۵۰ ‏هنرمند در بخش هنرهای جدید و ۱۲۷ اثر از ۷۶ هنرمند در بخش سرامیک به دبیرخانه جشنواره ارسال ‏شده است. ‏

در این دوره از جشنواره، ۴۰ برگزیده جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در دوره‌های ۲۵، ۲۶ ‏و ۲۷، جشنواره هنرهای تجسمی فجر دوره‌های ۱۱ و ۱۲، پنجمین دوسالانه خوشنویسی و یازدهمین ‏دوسالانه سرامیک، با ارسال ۹۹ اثر حضور یافته‌اند.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بهمن ۹۹ در فرهنگستان هنر، موسسه صبا برگزار می‌شود.‏

۵۷۵۷

کد خبر 1474569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =