این آخرین توییت من خواهد بود...خدانگهدار توییتر!/نمی‌خواهم از بستری حمایت کنم که آزادی بیان را خفه می‌کند

ایسنا نوشت: وفادارترین طرفداران دونالد ترامپ بعد از اینکه توییتر حساب این رئیس جمهور آمریکا را برای همیشه بست، به طور دسته‌جمعی در حال ترک توییتر هستند. صبح شنبه همزمان با نارضایتی هوادارن او از این تصمیم توییتر که آن را حمله به آزادی بیان نامیدند، "خداحافظ توییتر" به ترند این شبکه اجتماعی تبدیل شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در همین رابطه یکی از کاربران توییتر نوشت: "توییتر را در اعتراض به سانسور ترک می‌کنم. خداحافظ."

یکی دیگر از کاربران هم نوشت: "این آخرین توییت من خواهد بود... من یکی از هواداران جمهوری‌خواه ترامپ که از توییتر حذف می‌شود نخواهم بود. من یکی از کسانی‌ام که توییتر را ترک کرد. من از این دیوانه‌بازی خسته شدم... خداحافظ و خلاص از توییتر!"

بسیاری از کسانی که از این ممنوعیت ناراضی هستند ادعا کردند که قصد استفاده از "پارلر" را دارند- برنامه‌ای که عموماً دارای "آزادی بیان" لقب گرفته و در بین حامیان ترامپ مشهور است.

یکی از کاربران توییت کرد: "خدانگهدار توییتر! شما رئیس‌جمهور را ساکت می‌کنید و به نابه‌کاران اجازه می‌دهید با دروغ سلطنت کنند. به پارلر می‌روم."

یکی از کاربران ضمن درخواست از شرکت توییتر برای غیرمسدود کردن حساب کاربری ترامپ، نوشت: "با بستر ارتباطی که تصمیم می‌گیرد من نمی‌توانم تصمیم‌های خودم را بگیرم، کاری ندارم."

‌کاربر دیگری گفت در حالی که با موضوع مسدود کردن حساب شخصی رئیس جمهور توسط توییتر مشکلی نداشته، اما سانسور کردن حساب رسمی رئیس جمهور، @POTUS که به طور موقت بعد از توییت کردن ترامپ از آن بسته شد، درست نبوده است.

برخی دیگر از کاربران نیز فرصت اظهارنظر در مورد ارزش‌ها و آینده آمریکا با توجه به این موضوع را از دست ندادند. کاربری نوشت: "روز تاریکی برای آمریکاست که افکار منتشر شده در توییتر سانسور می‌شوند. حالا توییتر یک ابزار پروپوگاندا است. من از توییتر می‌روم. خداحافظ."

کاربر دیگری هم توییت کرد: "خداحافظی می‌کنم. تنها دلیلی که حساب توییتر باز کردم این بود که بتوانم آنچه رئیس جمهور باید می‌گفت را بشنوم اما حالا که او سانسور شده، دیگر نمی‌خواهم از بستری حمایت کنم که آزادی بیان را خفه می‌کند. بدون احیای معنوی، این کشور زیاد دوام نخواهد آورد."

‌توییتر ابزار اصلی ارتباط بین ترامپ و دنبال کنندگان او بوده و ۹۰ میلیون تن رئیس جمهور آمریکا را در توییتر دنبال می‌کردند. بعد از مسدود شدن حساب کاربری او، سهام‌های این شرکت طی ۴ ساعت تقریباً ۴ درصد سقوط کرد. هفته گذشته "مارک زاکربرگ"، مؤسس فیسبوک اعلام کرد حساب‌های فیسبوک و اینستاگرام این رئیس جمهور نیز برای دست‌کم دو هفته- تا زمانی که دوره ریاست جمهوری او به پایان برسد- مسدود خواهد شد.

310 310

کد خبر 1474802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  59 21
  آقا کسی نمی خواد از فیلترینگ آمریکا بگه ؟
  • GB ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   21 29
   آزادی بیان یعنی کشک هر جا میخواد باشه
  • علی IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   22 31
   یادتون باشه دمکراسی انقدر قویست که وقتی بالاترین مقام کشور مرتکب تخلف میشه و اوباش رو به کنگره می ریزه میشه حسابش رد بست خدایی دمکراسی قابل تقدیس است
  • سعید IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   14 1
   کمیته تصدیق محتوای مجرمانه آمریکا دستور این کارو داده یا خود توییتر و فیس بوک بستنش؟
  • م IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   32 0
   یاد باز بودن توییتر تو سال 88 افتادم.!
  • م IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   6 11
   اینجا چرا کسی نظر نمیده؟!!! بر وبچ تیرانا کجان؟
 • گرفتار IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  20 28
  میری در رو هم ببند، مرسی
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  19 1
  مگر قراره طرفداران هر کسی در هر کجای دنیا خلافی کرد ، به پای اون فرد نوشته بشه ؟ اینجوری پای خیلی ها گیره !
 • ناصرم IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  23 50
  خدایا تو چقدر کارت درست که دشمن دردرون خودش اراده کنی نابود میکنی بدست خودش گور خودش کند ترامپ.سرنوشتش درس بزرگی باید باش برای همه
  • شهره IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   25 19
   منظورت همین سرنوشت ترامپ هست که کل دنیا دارن از مسدود شدنش توی توییتر، به توییتر تودهنی میزنن ؟! یا سرنوشت ترامپ که 75 میلیون رای بدون تقلب آورد؟! و یا سرنوشت ترامپ با این زندگی شخصی رویایی که از ثروت و قدرت و همسر زیبا و فرزندان خوب خدا به او داده؟! . ناصر شما به فکر سرنوشت خودت باش که آیینه عبرت دیگرانی از نادانی
  • FR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   0 0
   ایرانی ها هم با کاهش شدید ازدواج و کاهش بچه اوری و کاهش جمعیت، چند ده سال دیگه جمعیتمون نصف میشه و اکثر جمعیت هم پیر میشن!همین الانشم که ۱۵ ۲۰ ساله که هر سیل مهاجرت از نخبگان دانشگاهی رسیده به حتی ادم های عادی! یعنی چند ده سال دیگه ایران یه کشور پیر با کمترین درصد نیروی جوانی که اونها هم در سطح متوسط به پایین هوشی و فکری دارن قرار میگیره! امریکا ۲۰۰ و خورده ای ساله که همچین حکومتی داره! یعنی چندبرابر حکومت ۴۰ ساله انقلاب اسلامی! وقتی که دارید در مورد امریکا صحبت میکنید یه نگاه به خودتون بندازید بعد برای بقیه کامنت بدید!
 • TR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  15 10
  تف به ذات توییتر
 • مهرداد IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  14 23
  کاشکی ایرانیها یاد بگیرند و بر علیه سیاستهای دو گانه و صهیونیستی توئيتر و فیس بوک از آن خارج شوند.
 • سعید IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  17 8
  شرّتون کم آدمهایی که از او طرفداری میکنند کم از افسران هیتلر نیستند انسانی که به هیچ قانونی و معاهده ای پایبند نیست مستحق بایکوت کردن است
 • غضنفر IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  9 10
  بهترکه ترامپ وامثال او که عمری درتوئیتر دروغپراکنی میکردندکم شن برن کشوربادروغ ویران میشه
 • حسن IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  29 18
  مرگ بر توئیتر،درود بر ترامپ
  • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   0 0
   همون ترامپی که به خاطر کندن گور داعش توسط حاج قاسم اونو کشت یعنی داعش باید میومد سر تو یکی رو ببره
  • علی IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   0 0
   چی شده؟ترامپ بره بودجتون کم میشه؟نترس بایدن هم بهتون میرسه
 • محمدرضا IR ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  رئیس جمهور دموکرات ترین کشور دنیا خفه شد. کافیه بفهمی چه بلایی سر دنیا داره میاد.
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  علی آقای ۱۴:۱۴ - که دمکراسی قابل تقدیس می دانی می شود بگویید تخلف ترامپ را چگونه کشف کردی؟؟ آیا معتقدی در ایران هم اگر کسانی و گروه هایی با تخلف و بدون هیچ مدرکی و تنها بر پایه تحلیل انتخاباتی را زیر سئوال بردند و بر این روش خود سالیان سال ماندند آیا تخلف کرده اند و مستوجب برخورد هستند یا فقط در آمریکای جان شما این حق به رسمیت شناخته شده است؟؟ چگونه است در اینجا آزادی مطلق را می ستائید که هیچ کس حتی اعتراض هم به بی بند و باری سیاسی گروه هایی که تنها وعده می دهند نکنداما در آنجا از تخلف رئیس جمهور و سپس تقدیس دمکراسی حرف می زنید؟؟
 • علی IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 0
  اقدام توییتر درست نبود و نقض آشکار آزادی بیان بود.