ساعت کاری ادارات اصفهان و ۵ شهرستان فردا با یک ساعت تاخیر آغاز می شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: فردا هم به علت پایداری جوی ادارات شهرستان اصفهان به همراه ۵ شهردیگر با یک ساعت تاخیر به فعالیت مشغول می شوند.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: به علت پایداری جوی و تشدید غلظت آلاینده های جوی فردا، ۲۳ دی ماه، شروع فعالیت دستگاههای اجرایی به جز خدمات رسان و امدادی در بخشهای مرکزی شهرستان اصفهان، لنجان و شاهین شهر، شهرستانهای خمینی شهر، فلاورجان و برخوار با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.

وی افزود: انجام خدمات به صورت دورکاری برای کارکنان دارای بیماری های زمینه ای وآسیب پذیر با موافقت مدیر مربوطه است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: ۱۷ روز است که استقرار سامانه سرد جوی و پایداری هوا موجب تشدید غلظت آلاینده های جوی در اصفهان شده است که در سنوات گذشته کم سابقه است.   

هنوز گزارشی از مازوت سوزی از محیط زیست نداشتیم

وی با اشاره به اینکه پایش شبانه و مستمر اداره کل محیط زیست بر عدم استفاده از سوخت مازوت ادامه دارد، گفت: هنوز گزارشی از استفاده از مازوت در شهرهای درگیر با آلودگی به اداره کل محیط زیست استان اصفهان ارائه نشده است چراکه طبق قانون هوای پاک اداره کل محیط زیست موظف به نظارت و پایش بر این مهم است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان، مبارکه، شاهین شهر، برخوار، نجف آباد، لنجان، کاشان و آران و بیدگل تحت تاثیر منابع آلاینده قرار دارند، گفت: تقویت گشت های نظارتی توسط صنعت و معدن و HSE صنایع و بازرسان اداره کل و تیم های گشت و نظارت محیط زیست بر عدم استفاده از مصرف سوخت مازوت نظارت دارند.

وی  با تاکید بر اینکه اداره کل محیط زیست استان اصفهان مسئول نظارت و پایش عدم استفاده از سوخت مازوت در صنایع است، تصریح کرد: طبق اطلاعیه شماره ۲۶ کارگروه هماهنگی شرایط آلودگی هوای اصفهان با توجه به پیش بینی افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش میدان دید، روز شنبه، در شهر اصفهان و مناطق صنعتی تاکید به مشارکت عموم در کاهش استفاده از خودروهای شخصی و عدم انجام سفرهای غیرضروری شده است.  

وی اضافه کرد: استفاده از ماسک و عدم ورزش درفضای باز و صرفه جویی در مصارف گاز و برق از دیگر توصیه های این روزهاست.

تداوم محدودیت شبانه و تردد در رینگ اول کلانشهر اصفهان

شیشه فروش با اشاره به اینکه شهرستانهای درگیر آلودگی متناسب با میزان غلظت آلاینده های جوی مشمول محدودیت هایی می شوند، گفت: عدم فعالیت کوره های آجرپزی و کاهش فعالیت ۴۲۰ صنعت آلاینده در محدوده شهرهای آلوده استان اصفهان از جمله اقدامات در روزهای آلوده است.

وی افزود: عدم فعالیت کوره های تولید گچ و آجر، کاهش فعالیت صنایع قرار گرفته در لیست آلاینده های محیط زیست و اعمال قانون پلیس در تردد خودروها، کامیونها و موتورسیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی، اعمال محدودیت زوج وفرد خودروها، عدم انجام عملیات عمرانی آلاینده و خاکبرداری و پرهیز از سوزاندن ضایعات از دیگر اقدامات تعیین شده است.  

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر ابلاغ بهره مندی از دولت الکترونیک به ادارات تا پایان دی ماه گفت: روزانه به طور میانگین ۶ هزار خودرو توسط پلیس راهور اعمال قانون می شود و اداره کل محیط زیست ۳۰ صنعت آلاینده در استان اصفهان را پلمب کرده است.

وی اضافه کرد: محدودیت های تردد شبانه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح و زوج وفرد در هسته مرکزی شهر به قوت خود باقی است.

48

کد خبر 1475317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =