توزیع ۴۰۰۰ بسته آموزشی و لوازم التحریر در بین دانش آموزان مناطق محروم

رئیس کمیته فرهنگیان و دانش آموزی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان یزد گفت: ۴ هزار بسته آموزشی و لوازم التحریر در بین دانش آموزان کمتر برخوردار در مناطق محروم استان توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محسن موحدی فرد در نشست خبری کمیته فرهنگیان و دانش آموزی دومین کنگره ملی شهدای یزد با اشاره به اینکه این کنگره با محوریت خدمت رسانی در استان برگزار می شود، گفت: در حوزه ی آموزش نیز برنامه های مختلفی به منظور خدمت رسانی به دانش آموزان مناطق محروم برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه هزار و یک نفر از شهدای یزد دانش آموز هستند، افزود: یکصد و دو نفر از شهدای استان نیز از فرهنگیان هستند و در آموزش و پرورش استان نیز هزار و ۳۹ جانباز و ۱۴۱ آزاده سرافراز مشغول به فعالیت اند.
در ادامه این جلسه حجت الله دهقانپور، دبیر کمیته فرهنگیان و دانش آموزی کنگره شهدای استان با اشاره به اینکه ۲۸ دردصد از فضای آموزشی استان استاندارد نیست، گفت: به همین منظور بهسازی و بازسازی ۴۰۰۰ متر مربع از فضای آموزشی استان به نیت شهدا در دستور کار این کمیته قرار گرفته است.
وی افزود: توزیع ۴ هزار بسته آموزشی و لوازم التحریر از دیگر برنامه های کمیته فرهنگیان است که تاکنون بیش از هزار بسته آن بین دانش آموزان کمتر برخوردار در مناطق محروم استان توزیع شده است.
دبیر کمیته فرهنگیان و دانش آموزی کنگره شهدای استان با اشاره به اجرای طرح نگارش ۴۰۰۰ مقال دانش آموزی، اظهار کرد: به دنبال این طرح، تاکنون ۷۲۰ مقاله دانش آموزی از سوی دانش آموزان استان ارسال شده است.
حسینعلی ملانوری، جانشین رئیس کمیته فرهنگیان و دانش آموزی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان یزد نیز گفت: در این کمیته با اجرای طرح های محرومیت زدایی در مناطق کمتر برخوردار استان عدالت آموزشی را ایجاد می کنیم.
وی با اشاره به ایجاد نمایشگاه به محوریت شهدا در ۸۰۰ مدرسه استان، افزود: به دلیل مجازی بودن مدارس این برنامه نیز در بستر فضای مجازی برگزار شد.
ملانوری اظهار کرد: برگزاری مراسم ختم قرآن با موضوع قرآن و دفاع مقدس، برگزاری یادواره شهید در مدارسی که به نام شهید مزین شده اند، طراحی و اجرای نقاشی، دیوار نویسی . تمثال شهدا در مدارس، اختصاص یک نیمکت شهد به هر کلاس درس و ... از دیگر برنامه های کمیته فرهنگیان و دانش آموزی استان است.

46

کد خبر 1476238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =