نماینده کنگره آمریکا ترامپ را به بن‌لادن تشبیه کرد

فارس نوشت: یک نماینده کنگره آمریکا «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور کشورش را به «اسامه بن‌لادن»، سرکرده معدوم گروه تروریستی القاعده تشبیه کرد.

«اریک سوالول»، عضو دموکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان این انتقاد را به دلیل اقدام ترامپ در تحریک هوادارانش به یورش به سمت ساختمان کنگره همزمان با برگزاری جلسه شمارش آرای الکترال مطرح کرد.

او در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت ترامپ همانند اسامه بن‌لادن هوادارانش را به سمت افراط‌گرایی سوق داده و آنها را به شورش تحریک کرده است. 

این قانونگذار آمریکایی تصریح کرد: «اسامه‌بن‌لادن روز ۱۱ سپتامبر (۲۰۰۱) وارد خاک آمریکا نشد ولی مشخص است که او عامل تحریک هوادارانش به حمله به کشورمان بود.»

وی در ادامه تصریح کرد: «رئیس‌جمهور هم در کلماتش از لغت "مبارزه" استفاده کرد. این سخنان نفرت‌پراکنانه باعث سوق دادن افراد به سمت افراط‌گرایی شد و آنها را به حمله به ساختمان کنگره تحریک کرد.»

مجری شبکه خبری سی‌بی‌اس از سوالول پرسید که آیا او ترامپ را با بن‌لادن مقایسه می‌کند. سوالول در پاسخ گفت: «دارم کلمات کسی مثل بن‌لادن که باعث تحریک و افراطی‌گرایی دیگران شد رو با کاری که ترامپ کرد مقایسه می‌کنم. لازم نیست شما خودتان مرتکب خشونت شوید، اگر دیگران را به خشونت دعوت کنید، مرتکب جرم شده‌اید.»

311311

کد خبر 1476400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =