راه‌یابی ‏۶۳ مجسمه و ۴۴ اثر سرامیک به مرحله نهایی داوری جشنواره فجر

۶۳ اثر حجمی و مجسمه و ۴۴ اثر سرامیک، به مرحله نهایی داوری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، راه یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طاهر شیخ‌الحکمایی ‏‏که با همراهی محمد بهرامی و محمود پورنصری‌نژاد، داوری این دوره از آثار رشته مجسمه جشنواره تجسمی فجر ‏را به عهده داشتند، ‏در خصوص نتیجه نهایی داوری و آثار راه یافته به جشنواره گفت: «در این بخش، ‏‏۳۴۴ اثر از ۱۷۵ هنرمند ‏ در ‏جشنواره شرکت کرده بودند که در نهایت ۶۳ اثر به بخش نهایی داوری جشنواره راه یافتند.»

وی که عضو شورای سیاست گذاری این دوره از جشنواره نیز هست، در خصوص کیفیت آثار رسیده و معیارهای داوری توضیح داد: «یک سری از آثار رسیده ماکت بودند و یک سری دیگر نیز به صورت تصاویر سه بعدی ارائه شده بودند. در مجموع کیفیت آثار مناسب بود و رشد خوبی به لحاظ کیفیت نسبت به دوره قبل داشت. در مرحله اول ۸۰ اثر را انتخاب کردیم اما در نهایت به ۶۳ اثر رسیدیم که باید آثار به دست‌مان برسد تا انتخاب نهایی انجام شود.»

شیخ‌الحکمایی گفت: «طبیعتاً اینکه کار اصیل باشد و تا به حال به جشنواره دیگری ارائه نشده باشد، از معیارهای ما بود. همچنین تکنیک و استفاده درست از متریال و وجود نگاهی اجتماعی، در انتخاب آثار نقش داشتند.»

وی ادامه داد: «خوشبختانه با توجه به امکاناتی که وجود دارد، شاهد اجراهای خوبی در حوزه مجسمه سازی هستیم و فکرها و ایده‌های هنرمندان راحت‌تر می‌تواند اجرایی خوب داشته باشد. الان فضای بین رشته‌ها نیز کم شده است و خیلی از آثار مجسمه، آهنگ و حرکت و رنگ هم دارند. از همین جهت نمی‌توانیم بگوییم غلبه با استفاده از کدام متریال است، چون عموماً از تمام امکانات و مواد و مصالح استفاده می‌شود.»

همچنین به گفته منیژه آرمین، ۴۴ اثر برای مرحله نهایی داوری رشته سرامیکِ جشنواره هنرهای تجسمی فجر، توسط داوران انتخاب ‌‏شده‌اند.

وی ‌‏که با همراهی پیمان سجادی و یاسر رجبعلی، ‏داوری این دوره از آثار رشته سرامیکِ جشنواره تجسمی فجر ‏را به عهده داشتند، ‏از دریافت ‏ ۱۲۷ اثر از ۷۶ هنرمند توسط دبیرخانه جشنواره خبر داد.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بهمن ۹۹ در مرکز فرهنگی و هنری صبا برگزار ‏‏می‌شود.‏

۵۷۵۷

کد خبر 1476913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =