بسیج صنایع رزمایش عارضه‌یابی صنعتی خراسان رضوی را برپا می‌کند

رئیس بسیج مهندسین صنعت و معدن خراسان رضوی گفت: اولین مرحله رزمایش پایش و عارضه‌یابی صنعتی خراسان رضوی در بهمن ماه برپا می‌شود.

 به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : احسان خانه آباد  اظهار داشت: نخستین مرحله رزمایش عارضه‌یابی صنعتی خراسان رضوی، بهمن ماه سال جاری در نیشابور برگزار می‌شود.

خانه آباد افزود: در عرصه صنعت و معدن درگیر جنگ بزرگ اقتصادی در حوزه تولید هستیم و ما برای کمک به مسئولان امر که وظیفه پاسخگویی به مردم را دارند، وارد عرصه صنعت شده‌ایم.

رئیس بسیج مهندسین صنعت و معدن خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی ما عارضه یابی صنعتی است، خاطر نشان کرد: در پی حل مشکلات سر راه عرصه تولید هستیم که این موضوع با سرزدن به کارخانجات و پایش و رصد عملکرد آنها صورت می‌گیرد.

وی افزود: پس از شناسایی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی، با استفاده از راه حل‌های موجود و به کمک مدیران استانی این مسائل را رفع می‌کنیم.

خانه آباد گفت: تاکنون حدود ۵۰۰ عارضه یابی در واحدهای تولیدی و صنعتی توسط بسیج صنعت و معدن صورت گرفته؛ در بهمن ماه نیز مرحله اول رزمایش بزرگ پایش و عارضه یابی صنایع و معادن خراسان رضوی در شهرستان نیشابور برگزار خواهد شد.

وی درباره بیکاری نیروهای متخصص گفت: بسیاری از کارخانجات به دنبال نیروی کار هستند اما به دلیل توقعات بالا، افرادی که تخصص و مدرک مربوطه را دارند حاضر به همکاری نمی‌شوند این در حالی است که هر کارفرمایی با توجه به آورده مالی به نیروی کار خود حقوق می‌دهد.

رئیس بسیج مهندسین صنعت و معدن خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۵هزار عضو در بسیج مهندسین صنعت و معدن خراسان رضوی داریم، ادامه داد: با شناسایی مشکلات مختلف حوزه صنعت و تولید، سعی داریم نقاطی که برای بخش خصوصی دشوار است را پوشش دهیم؛ برای مثال در شرایط خاص کرونا و ضرورت آموزش مجازی و غیرحضوری برای دانش آموزان و دانشجویان، به حوزه تولید تبلت ورود پیدا کرده و به دنبال تولید چیپ هایی هستیم که پیش از این نمونه داخلی نداشته است.

46

کد خبر 1477407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =