اطلاعات شهدای یزد در قالب نرم افزار موبایلی در دسترس است

رئیس کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد گفت: تاکنون زندگی نامه سه هزار و ۶۰۰ شهید استان یزد جمع آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ حجت الاسلام عباس زارع در نشست خبری کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد با اشاره به ضرورت برگزاری این کنگره، گفت: کنگره شهدای امسال متفاوت تر از همیشه است و فقط به برگزاری یادواره و روضه ختم نمی شود؛ بلکه هدف اصلی آن کمک به آسیب دیدگان، نیازمندان و ... است.
وی با بیان اینکه استان یزد ۷۵ هزار ایثارگر دارد، افزود: یزد ۷۵۱ آزاده دارد و بیش از ۴۰۰۰ شهید از هر سن، تیپ و قشری تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن ها وظیفه امروز ما است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد اظهار کرد: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و کرونایی هزار و ۲۷۴ خانواده شهید که فرزندانشان برای این نظام از جان خود مایه گذاشته اند دیدار شدند و برای اولین بار نیز ۴۰۰۰ رزمنده استان مورد تجلیل قرار می گیرند.
رئیس کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد گفت: تا کنون سه هزار ۶۰۰ عکس پرسنلی، دو هزار و ۲۰۰ وصیت نامه، ۲۲ هزار ۵۰۰ عکس آلبومی، ۴۱ هزار برگ از اسناد شهدا، سه هزار و ۶۰۰ زندگی نامه شهید جمع آوری و حدود ۷۰۰ مصاحبه تلوزیونی با خانواده شهدا انجام شده است.
حجت الاسلام زارع با بیان اینکه آثار جمع آوری شده از شهدا در موزه ای برای عموم به نمایش گذاشته می شود، افزود: نرم افزاری با عنوان شهدای یزد طراحی شده که در آن اطلاعات کامل شهدای یزد به ثبت رسیده و در آن اطلاعاتی مانند روز تولد، روز شهادت، زندگی نامه، وصیت نامه و ... قابل دسترسی است.
 تشکیل ۸۴۰ تیم برای سرکشی از خانواده شهدا 
ابوالقاسم حکیمی، دبیر کمیته تکریم شهدا و جمع آوری آثار دومین کنگره ملی شهدای یزد افزود: تیم ۸۴۰ نفره برای سرکشی از خانواده شهدا در استان یزد تشکیل شده است، چهار و از ابتدای سال تا کنون  هزار و ۱۴۷ خانواده شهید، هزار و ۴۷۰ خانواده ایثارگر و ۱۸ هزار تماس تلفنی با خانواده شهدا و ایثارگران انجام شده است.
وی با اشاره به چاپ ۴۰ کتاب با موضوع شهدا، اظهار کرد: استدیویی نیز با همکاری صداوسیمای مرکز یزد تجهیز شده است که هفته ای سه روز با حضور خانواده شهدا خاطراتشان ثبت و ضبط می شود و یک استدیوی سیار نیز برای والدین شهدایی که امکان خروج از منزل را ندارند تجیز شده است که در منزل آنها مستقر و ضبط می شود.

46

کد خبر 1477651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =