ماهی‌گیری گردشگری از آب گل‌آلود کرونا؛ شهری که دومین مقصد مسافرت در جهان شد

ایرنا نوشت: بدنبال اعمال تدابیر شدید و محدودیت‌ها در سراسر جهان برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ، امارت دوبی با وجود افزایش قابل توجه مبتلایان به این ویروس در امارات ، به مقصدی برای سپری کردن تعطیلات بسیاری تبدیل شده است.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه گزارش داد : به نظر می رسد زندگی در دوبی طبیعی است زیرا هیچگونه تعطیلی و قرنطینه وجود ندارد و مراکز خرید ، سواحل و رستوران ها مملو از مردم و بازدیدکنندگان است.

درعین حال همه باید ماسک بزنند و فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند ، امارات مجازات هایی را برای نقض این قوانین در نظر می گیرد.

از ستارگان فوتبال گرفته تا ستاره های موسیقی و سایر تأثیرگذاران در شبکه های اجتماعی همه هستند، به نظر می رسد دوبی بدون توجه به شیوع فزاینده ویروس مرگبار کرونا درهای خود را به روی مسافران در فصل زمستان بازکرده است.

برخلاف دوبی که از قرنطینه خبری نیست، ابوظبی پایتخت امارات از گردشگران می خواهد در قرنطینه قرار گیرند.

گردشگران موظفند برای آزمایش تشخیص ویروس کرونا حداکثر چهار روز قبل از سفر به ابوظبی اقدام و نتیجه منفی را در اختیار داشته باشند و یا اگر از مقصد خاصی می آیند آزمایش را در دوبی انجام دهند و سپس باید خود را قرنطینه کنند تا نتیجه را بگیرند که معمولاً ظرف ۲۴ ساعت آماده می شود. کارمندان لباس محافظ می پوشند، در حالی که منوهای سنتی در رستوران ها با استفاده از کد منوهای تلفنی جایگزین شده اند.

اینجا کسی از کرونا نمی ترسد

« دیمیتری ملینکوف» گردشگر ۳۰ ساله روسی که از مسکو آمده است ، می گووید : نمی ترسم، اگربه اطراف نگاه کنید همه یک ماسک دارند و فکر می کنم این چیز خوبی است.

امارات متحده عربی از ابتدای سال جدید میلادی تاکنون شاهد افزایش قابل توجهی از ابتلای به ویروس کرونا بوده است و روزانه تقریباً ۳۰۰۰ مورد ابتلا ثبت می شود.

در منطقه گردشگری الفهیدی گردشگران با ماسک در کوچه های باریک گشت می زنند و عکس های یادگاری می گیرند.

در خیابان های این محله تاریخی که سبک زندگی سنتی در دوبی را به یاد می آورد دستگاه های ضدعفونی کننده و برچسب هایی یادآور حفظ فاصله اجتماعی بین بازدیدکنندگان است.

«ناصر جمعه بن سلیمان» مدیر محله تاریخی الفهیدی به خبرگزاری فرانسه گفت که تمام اقدامات برای پیشگیری از ویروس صورت می گیرد.

وی توضیح می دهد: تعداد گردشگران به ازای هر راهنمای گردشگری به بیست نفر رسیده در حالی که پیش از این  در هر گروه حدود ۱۰۰ گردشگر وجود داشت.

بن سلیمان گفت که« هر راهنمای گردشگری قبل از ورود با گروه خود به محله باید از طریق برنامه ای الکترونیکی تعداد بازدید کنندگان و دیگران را ثبت نام کند».

خانم « اندی بیتمن » که به همراه همسر و فرزندانش از ایالت آمریکا آمده اند تا پنج هفته را در دوبی بگذراند، گفت که او برای اولین بار از ماه مارس گذشته سفر کرده است.

این شهروند آمریکایی درمورد علت انتخاب دوبی برای سفر گفت: علتش ویروس کرونا بود، اگرچه هنوزهیچ یک از ما واکسن کرونا نزده ایم اما فرزندان خردسالی داریم که باید بیرون بروند و دنیا را ببینند. به همین دلیل آماده ایم تا زمانی که واکسن دریافت نکنیم ، ریسک کنیم.

او افزود: من در دوبی احساس امنیت بیشتری نسبت به آمریکا دارم، فکر می کنم مردم بیش از آمریکا ماسک می زنند و به فاصله اجتماعی متعهد هستند.

«سوفیا آموچ» (۲۴ ساله) برای گذراندن تعطیلات دو هفته ای از فرانسه به دوبی آمده و تصمیم گرفته است آن را برای دو هفته دیگر تمدید کند.

زن فرانسوی جوانی که در محله الفهیدی قدم می زد ، گفت: شنیده ام در دوبی تعداد مبتلایان به کرونا زیاد است زیرا گردشگران زیادی به اینجا آمده اند.

در امارات متحده عربی تاکنون حدود ۲۶۰ هزار مبتلا و بیش از ۷۴۰ مورد مرگ ناشی از ابتلای به ویروس کرونا گزارش شده است.

گردشگری همیشه تکیه گاه اصلی امارت دوبی بوده است، در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۶ میلیون گردشگر به دوبی آمد و قبل از اینکه این همه گیری سفرهای جهانی را مختل کند هدف دوبی رسیدن به آمار بیست میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ بود.

دوبی در ماه ژوئیه گذشته درهای خود را به روی گردشگری باز کرد.

«اسکات لیورمور» از مرکز اقتصادی آکسفورد برای خاورمیانه گفت: به نظر می رسد امارت دوبی به مقصدی مطلوب برای کسانی تبدیل شده که مایل به فرار از محدودیت های کرونایی به منظور گذران تعطیلات زمستانی هستند به ویژه اینکه گردشگاه های  ویژه اسکی در اروپا تا حدود زیادی تعطیل شده اند.

وی هشدار داد: شاید دوبی در آستانه نمایشگاه اکسپو مزایا و منافعی کسب کند اما باز ماندن درهای این امارت خطرهای زیادی دارد زیرا شیوع بیشتر ویروس ممکن است روند بهبودی شرایط  را کند کرده و چالش های راه اندازی یک نمایشگاه موفق را افزایش دهد.

این نمایشگاه که امارت ۸.۲ میلیارد دلار برای آن اختصاص داده است با امید به تقویت قدرت نرم و راه اندازی مجدد اقتصاد این کشور مطابق تاریخ جدید قرار است در ماه اکتبر ۲۰۲۱ افتتاح شود.

لیورمور گفت که سفر و گردشگری برای دوبی بسیار مهم است و باید درهای خود را در صورتی که بتواند شرایط شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ را تحت کنترل بگیرد، باز نگه دارد.

47231

کد خبر 1477701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =