بیکاری عمده ترین مسئله در تکرار چرخه جرم است

دادستان عمومی و انقلاب یزد با تاکید بر لزوم توجه به بحث ایجاد اشتغال و حرفه ای آموزی برای زندانیان گفت: بیکاری عمده ترین مسئله در تکرار چرخه جرم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد رضا حدادزاده با تقدیر از فعالیت های ارزشمند ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد گفت: از اصول ستاد دیه، کمک به زندانیان نیازمند است و قرار نیست اگر کسی به عمد جرمی مرتکب شود، از این کمک ها بهره مند گردد.
محمدرضا حدادزاده افزود: خوشبختانه بخش عمده ای از بدهی نیازمندان جرایم مالی از طریق خود آنها و کمیته صلح و سازش از شکات رضایت اخذ می شود و مابقی را ستاد دیه با کمک نیکوکاران تامین میکند.
وی اظهار داشت : کمک به آزادی محکومین مالی، گره گشایی از محکوم علیه نیز می باشد و در واقع نیکوکاران با یک کمک، به دو خانواده ی نیازمند کمک کرده اند زیرا شخص دوم به عنوان شاکی یا طلبکار نیز به حق خود می رسد.
دادستان عمومی و انقلاب یزد در پایان با اشاره به فرمایش ریاست قوه قضاییه درباره ی اهمیت اشتغال زندانیان، گفت: عمده ترین مسئله ای که باعث می شود چرخه ی جرم تکرار شود، بیکاری است که در این حوزه هم بنیاد تعاون زندان و هم انجمن حمایت از زندانیان و اداره کل زندان ها برنامه های مناسبی دارند که برای اجرا و تحقق آن لازم است سایر دستگاه ها نیز حمایت کنند.

48

کد خبر 1477892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =