تفسیر اشتباه از قانون موجب تضییع حقوق مردم ،دولت و بیت المال

ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی امروز در دادگستری کل استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین وبه نقل از روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویر احمد وخبرنگار خبرگزاری میزان این نشست با حضور دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ، سید عیسی حسنی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ، سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مدیران عامل بانک ها ، و رؤسای ادارات مرتبط با طرح های سرمایه گذاری، برگزار گردید.
دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستر استان کهگیلویه وبویر احمد در این جلسه گفت: هدف ما رفع موانع تولید بر طرف کردن مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی است که، متولیان امر در این مورد باید به وظایف خود به درستی عمل کنند.
رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: تولید کنندگان نیز وظیفه دارند از تسهیلات اعطایی توسط بانکها، به درستی استفاده کرده و این تسهیلات را در امر تولید و اشتغال بکار گیرند.
مقام ارشد قضایی استان در ادامه به طرح های رسیدگی شده در این نشست اشاره نمود و افزود: بررسی مشکلات طرح تولید آجیل و میوه خشک برای صادرات به طرفیت بانک کشاورزی یکی از طرح هایی بود که در این نشست مورد رسیدگی قرار گرفت و به علت نداشتن سرمایه درگردش برای راه اندازی خط تولید ، و سر رسید و معوقه ماندن اقساط وام این واحد تولیدی، مقرر گردید بانک کشاورزی استان اقدامات لازم و قانونی را در حمایت از این واحد تولیدی انجام دهند.
قاضی القضات استان در ادامه با اظهار اینکه تفسیر اشتباه از قانون موجب تضییع حقوق مردم ،دولت و بیت المال می شود به موضوع درخواست تعدادی از گلخانه داران که به نمایندگی از مالکان این واحد های تولیدی در نشست حضور داشتند اشاره نمود و بیان داشت: به موجب مصوبه ی دولت در سال های گذشته، واحد های تولیدی تا دارای ۵ نفر کارگر از پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی سهم دولت معافند، اما اداره کل تأمین اجتماعی استان به موجب نامه ی یکی از مدیران این سازمان مصوبه ی دولت را نادیده گرفته و گلخانه داران مجبور شده اند موضوع را در دستگاه قضایی و نشست مطرح نموده اند.
دکتر نگین تاجی افزود: در استان محرومی مثل کهگیلویه و بویراحمد و عدم رونق اشتغال در استان سزاوار نیست به این واحد های تولیدی اشتغال زا برای پرداخت حق بیمه ی تأمین احتماعی سهم دولت، فشار مضاعف وارد کنیم.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در همین زمینه سازمان بازرسی استان به منظور بررسی بیشتر موضوع این مسئله در سازمان های بازرسی کشور و تأمین اجتماعی پیگیری و اداره ی کل تأمین اجتماعی استان نیز کمافی السابق مصوبه ی دولت را اجرا نمایند.
سید عیسی حسنی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در این نشست برگزاری نشست های پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را موثر بیان کرد.
وی افزود: در این کارگروه قضایی در استان جهت  حمایت از تولید و اشتغال است .
معاون قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اهداف این کار گروه، رفع موانع تولید واحد های صنعتی در بانکها ادارات و سازمان های مرتبط است .
وی بیان کرد: بانکها و اتاق بازرگانی، جهت تولید و حمایت از سرمایه گذاری در استان، باید راهکارهای علمی و مسیر های مربوط به اشتغال را جهت تولید و سرمایه گذاری بررسی کنند و نسبت به اعطای تسهیلات اقدام نمایند .
سید علی ملک حسینی دادستان مرکز استان نیز در این جلسه بیان کرد :یکی از وظایف مدیران در ادارات و سازمانها ، الگو قرار دادن مکتب سردار شهید سلیمانی است .

وی افزود مدیران نباید پس از اینکه ۴۰سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی گذشته است،در قالب نامه یا بخشنامه، در مقابل مردم و انقلاب اسلامی قرار بگیرند.

ملک حسینی در ادامه بیان کرد: دستگاه قضایی فریادرس مظلوم و برخورد کننده با ظالمین است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان تصریح کرد: به عنوان مدعی العموم در دستگاه قضایی مرکز استان، وظیفه دارم در برخورد با متخلفان برابر قانون،  ذره ای کوتاه نخواهم آمد.

46

کد خبر 1478986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =